Ana Sayfa Ekonomi Singapurluların %43’ü Kripto Paraya Sahip

Singapurluların %43’ü Kripto Paraya Sahip

0
Singapurluların %43’ü Kripto Paraya Sahip

2021 Bağımsız Rezerv Kripto Para Birimi Endeksi (IRCI) adlı Asya-Pasifik kripto para birimi anketine göre, Singapur’da, özellikle Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların nesiller boyu servet potansiyelinden yararlanmak isteyen genç nesiller arasında kripto para birimi benimsenmesi artıyor. Bağımsız Rezerv değişimi tarafından yürütülen anket, cinsiyet, yaş ve konum gibi temsili bir geçmişe sahip 1000 Singapurlunun katıldığı bir ankete dayanıyor. Anket sonuçlarına göre, katılımcıların %43’ü kripto para birimine sahipken, %46’sı önümüzdeki 12 ay içinde dijital varlık satın almayı planlıyor. 26 ila 45 yaş aralığındaki katılımcıların üçte ikisi veya %66’sı kripto paraya sahip olduklarını belirtti.

Ankete katılanların %93’ü Bitcoin’i duyduklarını ifade etti. Katılımcıların yaklaşık %40’ı BTC’yi bir “yatırım varlığı” olarak nitelendirdi ve %25’i onu “değer deposu” veya “dijital altın” olarak değerlendirdi. 26 ila 35 yaşları arasındakilerin dörtte üçü, kripto para birimlerinin bireyler ve işletmeler tarafından geniş çapta kabul göreceğine inandıklarını söyledi. Bu tutumlar, Singapur’un toplumun çeşitli kesimlerinde dijital varlıkları olumlu bir şekilde benimsemesini yansıtmaktadır. Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, Singapur’daki finans yetkilileri, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ile ilgili sınır ötesi uygulamalarını keşfetmek için Fransız meslektaşlarıyla iş birliği içerisinde olduklarını doğruladı.

Singapur Para Otoritesi adlı şehir devletinin merkez bankası, vatandaşlara dijital para fikirlerini sunmaları için nakit ödüller bile teklif etti. Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny, Singapur’u “sağlam ve iyi düzenlenmiş finansal piyasalar altyapısı ve yeni teknolojilere açıklığı nedeniyle Asya’da kilit bir merkez” olarak nitelendirdi.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz