Ana Sayfa Kripto Tether Ltd, Ethereum (ETH) Blockchain Üzerindeki USDT’de 8,2 Milyon Doları Dondurdu

Tether Ltd, Ethereum (ETH) Blockchain Üzerindeki USDT’de 8,2 Milyon Doları Dondurdu

1
Tether Ltd, Ethereum (ETH) Blockchain Üzerindeki USDT’de 8,2 Milyon Doları Dondurdu
paragünlüğü-tether
  • Stabilcoin veren şirket Tether (USDT), görünüşe göre küresel olarak düzenleyicilerle işbirliği yapıyor.
  • Tether, 2022’de şimdiye kadar Ethereum’daki 215 USDT adresinin fonlarını dondurdu, soruşturmalar ortaya çıktı.
  • Tether Ltd., ilgili adreslerden gelen şüpheli faaliyetlerle ilgili bu hareketler hakkında herhangi bir yorum yayınlamadı.

Tether stablecoin’i ihraç eden şirket olan Tether Limited, Ethereum blok zincirinde yeni bir USDT grubunu dondurdu ve toplamda 8 milyon dolardan fazla donmuş kripto para birimi aldı.

Büyük kripto hareketleri için izleme ve uyarı hizmeti olan Whale Alert’e göre, 10 Ekim’de Tether veren şirketin üç USDT adresini dondurduğunu gösteren birkaç işlem kaydedildi.

Etherscan’da yayınlanan işlem günlüğü verilerine göre, dondurulan adreslerden biri 3.4 milyon USDT, diğer 1,95 milyon USDT ve üçüncü 2,9 milyon USDT içeriyor. Bu, bu adreslerin veya cüzdanların artık toplam 8,25 milyon USDT değerinde fonları harekete geçiremeyeceği anlamına geliyor.

Yorum yok

Cointelegraph bir şirket sözcüsünün aktardığına göre, Tether daha fazla araştırma yapmak ve bu davayı netleştirmeye çalışmak için dünya çapındaki devlet kurumlarıyla iş birliği yapacak.

Şimdiye kadar dünyanın en büyük stablecoin’ini çıkaran şirket, bu yeni fon donmaları hakkında herhangi bir açıklama yayınlamadı. Şirket, bu tür davaları düzenleyen yasal düzenlemelerle sınırlı olduğunu iddia ediyor.

Bu, Tether’in Ethereum tabanlı USDT adreslerini ilk kez kara listeye alması değil. Yılın başlarında, 150 milyon dolardan fazla sabit paraya sahip üç Ethereum blok zinciri adresi daha listelendi.

USDT adreslerini kara listeye almaya başladığı 2017 yılının sonlarından bu yana, düzenleyen şirket, düzenleyicilerle iş birliği yapma taahhüdünün bir parçası olarak Ethereum’da toplam 795 USDT adresi listeledi.

Diğer tarafta;

  • Dune Analytics’ten derlenen verilere dayanarak blockchain araştırmacısı Philippe Castonguay’a göre, bu yıl toplam 215 Ethereum tabanlı USDT adresi Tether Ltd. tarafından kara listeye alındı.
  • Geçen yıl, Tether ayrıca 357 Ethereum tabanlı USDT adresini de kara listeye aldı.

Neden Dikkat Etmelisiniz?

  • Tether stablecoin, ilk olarak 8 yıl önce Bitcoin blockchain tabanlı platform olan Omni Layer’da piyasaya sürüldü. Daha sonra diğer blok zincirlerine genişletildi.
  • Şu anda piyasa değeri 68 milyar doların üzerindedir ve diğer sabit paralara göre baskın bir konuma sahiptir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz