Ana Sayfa Kripto BITCOIN Bitcoin Analizi – 24.01.2021

Bitcoin Analizi – 24.01.2021

1
Bitcoin Analizi – 24.01.2021

Bitcoin’in altının yerini alması olası değil!

Yorum tabi ki bana ait değil;

Singapur’un DBS Bankasından BTC ve altın üzerine yapılan yorum – kripto’nun bir risk çeşitlendiricisi olarak portföylerdeki altının yerini almasının olası olmadığını söylüyor.

  • Düzensiz ticaret modeli ve kısa geçmişi nedeniyle, Bitcoin’in temel makro göstergelerle ilişkisi test edilmemiştir.
  • Bu nedenle Bitcoin’in temel değerini izlemek zordur.
  • Değer yalnızca arz ve talep tarafından belirlenir ve bu talep şu anda saf spekülatiftir.
  • Altın fiyatları da arz ve talep tarafından belirlenmekle birlikte makro değişkenlerle ilişki kurulmuştur.

Bu bakış açısı geleneksel duruşu simgeliyor. Şahsen kriptoyu savunsamda cımbızladığım ifadeler şu şekilde:

“Altını, düşük USD, yüksek enflasyon, negatif reel oranlar ve politika belirsizlikleri için bir koruma olarak önermeye devam ediyoruz. Hisse senedi performansının en uç noktalarında, hem negatif hem de pozitif olarak hisse senetleriyle ilişkili olan ikili özellikleri, aynı zamanda çeşitlilik ve değer kazanıyor. “

“Temel durumumuz, niceliksel genişleme (QE) genişlemesinin bir sonucu olarak daha fazla teşvik, USD değer kaybı ve sabit getiri arıyor ve bunların tümü altına iyi destek vermeye devam edecek.”

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz