Ana Sayfa Kripto BITCOIN Bitcoin Altından Daha İyi Bir Yatırımdır

Bitcoin Altından Daha İyi Bir Yatırımdır

1
Bitcoin Altından Daha İyi Bir Yatırımdır

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, yıllar önce “Bitcoin dijital altındır” demişti ancak henüz yatırım yapmamıştı. Dijital varlık piyasasından uzak durmasına rağmen kripto konusundaki olumlu duruşunu yineledi.

Bir noktada bunun dijital altın olduğunu söyleyen sesli bir BTC savunucusu olan Wozniak’ın Bitcoin’den “teknoloji mucizesi” olarak bahsettiği iddia ediliyor. Bitcoin’i ‘benzersiz bir matematiksel formül’ olarak da adlandırdığı Talent Land Digital 2021’de konuşuyordu. Talent Land Digital 2021, Latin Amerika’da inovasyon ve teknolojiye adanmış büyük bir sanal etkinliktir.

Yerel haber ajansı El Sol de México tarafından 8 Temmuz raporu, Wozniak da belirtildiği Bitcoin altından daha iyi olduğu. Bitcoin blokları çıkarmanın altın bulup çıkarmaktan daha kolay olduğunu ima etti:

“Altın sınırlıdır ve onu aramanız gerekir. Bitcoin en şaşırtıcı matematiksel mucizedir. Bitcoin’e yatırım yapmıyorum ama burada kalacağına inanıyorum.”

Endüstri oyuncularının ve analistlerinin çoğu, Bitcoin’den zaten “dijital altın” olarak bahsetti. Bitcoin ve altının sınırlı bir arzı olduğundan, bu nedenle muhtemelen piyasada değerini koruduğu için bunu bu şekilde markaladılar.

Altın, fiziksel arz ve çıkarmanın karmaşıklığı ile sınırlıyken, BTC madenciliği kaynak koduyla zaten 21 milyon jetonla sınırlandırılmış durumda. Bu, 2140’ta son madeni paranın çıkarılmasından sonra yeni bir bitcoin olmayacağı anlamına geliyor.

Wozniak’ın yorumları, üçüncü en zengin Meksikalı Ricardo Salinas Pliego’nun BTC’ye yeni altın olarak atıfta bulunmanın “kesinlikle doğru” olduğunu açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Milyarder iş adamı şunları söyledi:

“Bu tamamen doğru, Bitcoin yeni altın, ancak çok daha taşınabilir, Bitcoin’i taşımak cebinizde altın külçeleri bulundurmaktan çok daha kolay.”

Apple kurucu ortağı, Haziran 2018’de “sadece Bitcoin saf dijital altındır” iddiasıyla daha önce Bitcoin hakkında benzer düşünceler sunmuştu. Teknoloji gurusu, Bitcoin’in dönüşeceği konusunda ısrar eden Twitter CEO’su Jack Dorsey’den yorumlar aldığını belirtti.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz