Ana Sayfa Teknoloji Metaverse Meta, Facebook için NFT’leri Test Etmeye Başlıyor

Meta, Facebook için NFT’leri Test Etmeye Başlıyor

1
Meta, Facebook için NFT’leri Test Etmeye Başlıyor

Şu anda yalnızca ABD’deki belirli içerik oluşturucuların Facebook’taki bu yeni özelliğe erişimi var. Buna ek olarak, pilot program için seçilen Facebook hesaplarına, NFT’lerini gururla gösterebilecekleri yeni, özel bir NFT bölümü de verildi.

Seçilen hesaplar aynı zamanda NFT’leri kendi zaman çizelgelerinde yayınlayabilir ve yüklenen dijital resme tıklayan arkadaşlar dijital tahsilatın tüm ayrıntılarını görebilir. Bu gönderiler ayrıca normal Facebook gönderilerine tepki gösterilebilir, beğenilebilir ve bunlara yorum yapılabilir.

Instagram’da bulunan NFT entegrasyonunda görüldüğü gibi, pilot program için seçilenler kripto para cüzdanlarını Facebook profillerine de bağlayabilirler. 

Instagram artık özelliği ABD’den daha fazla ülkeyi içerecek şekilde genişletirken, insanlar aynı şeyin önümüzdeki haftalarda Facebook NFT entegrasyonunda da olmasını bekliyor.

Instagram, Ethereum ve Polygon’da basılan NFT’leri destekler – Solana ve Flow entegrasyonu hala çalışıyor. Meta, Facebook entegrasyonunda desteklenecek blok zincirleri henüz açıklamamış olsa da, birçoğu benzer bir eğilim bekliyor.

Diğer Tarafta

Güçlü bir benimsenme seviyesine sahip olmasına rağmen, veriler, Eylül 2021’de kaydedilen zirveden bu yana NFT’lere ve satışlarına olan ilgide tutarlı bir düşüş olduğunu gösteriyor.

NFT’lerin artan şekilde benimsenmesi, NFT’lerden bir kâr kaynağı olarak dijital sanattaki faydalarına geçişi göstermektedir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz