Ana Sayfa Kripto Dogecoin DOGE, Dogechain’in Yeni Başlattığı Testnet Sayesinde DeFi ve dApp’lere Giriyor

DOGE, Dogechain’in Yeni Başlattığı Testnet Sayesinde DeFi ve dApp’lere Giriyor

1
DOGE, Dogechain’in Yeni Başlattığı Testnet Sayesinde DeFi ve dApp’lere Giriyor

Dogechain’in Test Ağı Masaya Ne Getiriyor?

Yeni Dogechain test ağı, Polygon Edge üzerine inşa edilmiştir. Bu şekilde geliştiriciler, Ethereum akıllı sözleşmeleriyle tamamen uyumlu yeni bir blok zincirine erişebilir. DOGE’nin yerel blok zinciri , kullanıcıların ekosistemdeki tüm yardımcı programları optimize etmesine olanak tanıyan IBFT Proof of Stake yöntemini kullanır. Ağı, ana ağ sürümünden önce değerlendirebilmek, Doge Army’nin NFT pazarına, DeFi uygulamalarına ve daha fazlasına girmesini sağlar. Kullanıcılar, madeni paranın kendi blok zincirinde madeni paraları ödünç verebilir, ödünç alabilir ve madenden çıkarabilecekler.

Yeni Yükseltme Dogecoin’in (DOGE) Fiyatını Etkileyecek mi?

Kripto piyasasını vuran son güçlü rüzgâr, birçok ağacı yapraksız bıraktı, ancak Dogecoin (DOGE), neredeyse 0.048 dolarlık destek seviyesine ulaştıktan sonra geri sıçramış gibi görünüyor. Bir süredir çizginin üzerinde seyreden MRI, tıpkı Dogecoin’in basın zamanında 0.058 dolara geri dönmesiyle birlikte potansiyel bir yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu, son 24 saatte %13,5’lik bir artış. Buna karşılık, DOGE’nin son 7 günde %27,8 düşmesi, zirvesine ulaşmak için daha gidilmesi gereken uzun bir yol olduğunu gösteriyor. 

“Doge ne zaman aya uçacak?” DOGE Ordusu mensupları tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Şamdanlar ve MRI endeksi, DOGE’nin benzer bir 5 sentlik destek çizgisinin üzerinde seyrettiği ve ardından 8 Mayıs’ta 0,73 dolarlık bir ATH’ye fırladığı 2021 yılının Nisan-Mayıs aylarında kripto piyasasının yaşadığı benzer bir duruma işaret ediyor. Kesin olan bir şey var: Bunun gibi yükseltmeler piyasa fiyatının yükselmesine yardımcı olabilir ve ağdaki etkinlik arttıkça panikle dolu satışlar yavaşlayabilir.

Neden Umursamalısınız?

Dogecoin’in (DOGE) yeni test ağı, yakında büyük bir yükseltme (ETH 2.0) bekleyen Ethereum’un test ağına bir meydan okuma getirebilir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz