Ana Sayfa BORSA HİSSE Tesla Phone: Haberler ve Beklenen Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Daha Fazla Söylenti

Tesla Phone: Haberler ve Beklenen Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Daha Fazla Söylenti

1
Tesla Phone: Haberler ve Beklenen Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Daha Fazla Söylenti

Tesla Telefonu Ne Zaman Çıkacak?

Tesla’nın, Cybertruck’tan ilham alan çocuklar için tamamen elektrikli araç, üzerine logo basılmış bir şemsiye ve paslanmaz çelik düdük gibi ilginç, ancak yine de markalı ürünler piyasaya sürme geçmişi var. Karışıma bir akıllı telefon eklemek neredeyse beklenmedik olmazdı, ancak piyasaya sürülmesi diğer öğeler kadar inandırıcı değil, en azından henüz değil.

Bu telefonun gerçek bir çıkış tarihi olup olmadığını sorgulamamızın birkaç temel nedeni var:

  • Söylentilerin çoğu adrstudiodesign’ın 2021 başlarındaki bir YouTube videosundan geliyor, ancak bunların Tesla’dan gerçek sızıntılar veya ayrıntılar değil, tasarımcının fikirleri olduğunu açıkça belirtiyorlar. Gördüğümüz söylentilerin çoğu bu kaynağa dayanıyor gibi görünüyor.
  • Bunlara aşağıda daha fazla gireceğiz, ancak bu telefon için fikirler, Neuralink desteği ve Mars’taki bağlantı gibi şu anda gerçekçi olamayacak kadar gelişmiş. Bu yeteneklerin telefonun ilk yinelemesinde olması gerekmez, bu nedenle bir cihaz onlarsız da çalışmaya devam edebilir. Bu fikirler bu kadar erken ortaya atıldığında şüpheci olmak mantıklı.
  • Neuralink gibi beyin bağlantılı teknolojinin uzak yan etkilerinden biri, hatta planlarından biri telefonları tamamen devre dışı bırakmaksa, işi bir telefona koymak ters tepebilir.

Tesla Telefon Fiyat Söylentileri

Aşağıda açıklanan tüm ileri teknolojiye sahip bir telefon, birkaç bin dolardan fazlaya mal olur. Daha fazla insan teknolojiyi kullanmaya başladıkça sonraki sürümlerin fiyatı düşebilir, ancak ilk yinelemenin çoğu insan için uygun fiyatlı olmasını beklemeyiz.

Telefonun gerçek olduğunu (yine öyle düşünmüyoruz) ve sadece birkaç söylenti özelliğiyle nispeten basit başlayacağını varsayarsak, muhtemelen 800-1.200 dolar arasında daha mantıklı olacaktır.

Ön Sipariş Bilgileri

Resmi sürümden aylar önce bir duyuru olacağını ve ön siparişlerin erken başlayabileceğini düşünüyoruz. Ancak referans verecek bir çıkış tarihi olmadığı için Tesla telefonu için ön siparişlerin ne zaman başlayacağına dair hiçbir fikrimiz yok.

Bir sürüm hakkında güvenilir bilgilerle karşılaştığımızı varsayarak, ön siparişle ilgili tüm bağlantıları burada sağlayacağız.

esla’nın mevcut ürünlerindeki Cybertruck’ın diğer bazı araçlarındaki neredeyse aşılmaz dış iskeleti ve biyolojik silah savunma modu gibi üstün özellikleri göz önüne alındığında, bu telefonla ilgili söylentiler şaşırtıcı değil.

İşte duyduklarımız.

  • Uydu internet: SpaceX’in uzay tabanlı internet hizmeti Starlink’in Tesla ile yakın bağları vardır (Elon Musk her ikisinin de CEO’sudur). Tesla telefonunun, kuruluşundan bu yana bir şirket hedefi olan Mars kolonizasyonunu finanse etme potansiyeli bile var. Ancak uydu telefonlarının sahip olduğu büyük antenli anteni gizlemenin yanı sıra, böyle küçük bir cihazdan iyi hizmet almayı garanti etmenin bir yolunu bulmaları gerekecekti. Bir teori, bir binada olduğu gibi zaten bir Starlink üssünün olduğu yerde veya eğer olursa, uygun antenle donatılmış bir Tesla arabasının olduğu yerde işe yarayacağıdır.
  • Solar şarj: Tesla, güneş panelleri ve araçlar üretiyor, bu yüzden bu çok uzak bir fikir değil. Telefonun yalnızca güneş enerjisine dayanması pek olası değil, ancak bir miktar güneş enerjisi şarjı sağlayan Tesla markalı bir kasaya sahip olabilir.
  • Araç kontrolü: Telefonların temel araç işlevlerini yerine getirmesi için zaten bir Tesla uygulaması var: arabayı kilitleme/kilidini açma, medya oynatmayı kontrol etme ve aracı çağırma. Bu uygulama, işletim sisteminde yerleşik değilse, doğrudan kilit ekranından veya harici düğmeler aracılığıyla kolay erişim için kesinlikle telefona önceden yüklenmiş olacaktır. Uygulamanın yalnızca Tesla telefon sahiplerine benzersiz seçenekler sunması da mümkündür.
  • Astrofotografi : Mevcut telefonlar, gece gökyüzünü fotoğraflarken yardımcı olması için zaten yapay zeka ve güçlü kameralar kullanıyor. Bu işlevselliği SpaceX’in kaçınılmaz olarak bu telefona sızacak dünya dışı odağına ekleyin ve astronomik nesnelerin harika fotoğraflarını çekebilen bir cihazınız var.
  • Kripto madenciliği: Diğer söylentiler, kripto para madenciliği yapacağı yönünde. Musk geçmişte kripto para birimleri hakkında halka açıktı, bu nedenle bu yeteneği bir telefona yerleştirmek isteyeceğini varsaymak mantıksız değil. Bitcoin daha popüler olsa ve Musk muhtemelen mevcut Dogecoin’i tercih etse de söylentilere göre Tesla’nın telefonu MarsCoin adında yeni bir madeni para çıkaracaktı (Musk’un kendisi hakkında tweet attı). Bunun güvenilir bir şekilde çalışması için bazı ciddi donanımların uygulanması gerekir.
  • Neuralink desteği: Bilgisayarların beyinle arayüz oluşturması fikri hala özünde bilim kurgu ve Neuralink üzerinde çalışan şirketlerden biri. Gittiğiniz her yerde bir bilgisayarı veya mobil cihazı kontrol etmenizi sağlayacak ilk nöral implantı tasarladıklarını söylüyorlar. Böyle bir başarıya sahip ilk telefon Tesla’dan olabilir mi? Erken bir yineleme, Neuralink uygulamasına sahip herhangi bir telefonda çalışabilir, ancak Musk’ın Neuralink’in sahibi olduğu düşünüldüğünde, burada görmek de mantıklı olacaktır.

Önce daha terbiyeli bir şeyin, yani Tesla markalı bir Android sürümüyle bağlantılı ilk dört veya beş özelliğin kullanıma sunulduğunu görmek çok daha mantıklı.

Bu telefon gerçekse ve Tesla, implante edilebilir beyin-makine arayüzleri mevcut olana kadar bir sürüm çıkarırsa, birkaç yıl daha beklememiz gerekecek. Musk’ın bu teknolojinin 2022’den itibaren insanlarda denenmesini istediği doğru olsa da bu teknolojinin ilk amacı felçli insanlara yardım etmek olduğu için hemen herkes tarafından kullanılamayacaktı.

Tesla Telefon Özellikleri ve Donanımı

Varsayımlar, herkesin bu telefonla çalışabileceğidir ve kullanılacak sıfır güvenilir kaynakla, bu telefonun içeriden nasıl görünebileceği belirsizdir. 1-2 TB depolama, 16 GB veya daha fazla RAM, AMOLED ekran ve yaklaşık 6,5 inç ekran gibi tüm standart bileşenlere sahip olacaktı.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz