Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaKriptoBITCOINBitcoin Yatırımcıları İçin Sonuç Kötü Olabilir!

Bitcoin Yatırımcıları İçin Sonuç Kötü Olabilir!

Popüler kripto analisti Lark Davis , Bitcoin’in bir video analizini yayınladı . Davis, en iyi kripto fiyat çizelgelerini ve teknik göstergelerini analiz etmeye odaklandı: “bitcoin kötü görünüyor ve daha da kötüleşebilir”.

Davis, Bitcoin’in fiyat çizelgelerine bakmaya başladı. Mevcut fiyat yörüngesine dayanarak Davis, Bitcoin’in büyük olasılıkla bir ölüm haçı oluşturacağına inanıyor. Ölüm haçı gecikmeli bir piyasa göstergesidir ve Davis’in yaklaşık 10 gün içinde oluşacağını düşündüğü düşüş işaretidir.

Davis, ölüm çaprazını önlemek veya tersine çevirmek için BTC fiyatının olası olmayan 10.000 $ kadar artması gerektiğini de sözlerine ekledi. BTC’nin 42.000 dolara çıkma olasılığı, birkaç faktörden dolayı olası değildir.

İlk olarak, Bitcoin’in korku ve açgözlülük göstergesi 13’e düştü ve yatırımcıların çıldırdığını gösteriyor. Ayrıca, çoğu yatırımcı açgözlülükle satın alma ve korkuyla satma eğilimindedir. Bu, birçok kişinin Bitcoin 60.000 doların üzerindeyken satın almaktan mutlu olduğu anlamına geliyor. Ancak, her birkaç kişi aynı şeyi yarı fiyatına yapacaktır.

İkincisi, BTC fiyatı yükseliş haberlerine rağmen düşmeye devam etti. Örneğin, MicroStrategy’nin 400 milyon dolarlık Bitcoin satın alma planı kriptoyu hiç etkilemedi. MicroStrategy dışında, birkaç Latin Amerikalı politikacı son zamanlarda Bitcoin konusunda iyimser. Bu hem El Salvador’da olduğu gibi ulusal düzeyde, hem de kişisel olarak Brezilya’da oldu.

Davis, Bitcoin’in fiyatını göstergenin dalgalı aşamalarıyla bile karşılaştırdı. Bununla birlikte, analiz doğruysa, BTC fiyatı önümüzdeki birkaç hafta boyunca yatay işlem görmeye devam edebilir. Ayrıca Davis, Wyckoff modelinin kurumsal ve diğer büyük yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini tahmin etti. İddiaya göre, balinalar düşük fiyattan alıp yüksekten satma eğilimindeler ve bu modeli kâr elde etmek için tekrarlıyorlar.

Son olarak Davis, ölüm haçı ve Wyckoff göstergeleri doğru çıkarsa, BTC’nin 28/29.000’e dramatik bir düşüş yapabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, Davis’e göre, düşüş bir yay görevi görecek ve fiyatı tekrar yukarı çekecek.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Ömer Çelik
Ömer Çelikhttps://paragunlugu.com/
Finansal okur-yazarlığımı iyi bir seviyede tutmaya çalışırken karşılaştığım haberleri ve piyasa koşullarını yorumlayarak paylaşıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok beğeni alanlar

Son yorumlananlar

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım