Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaKriptoEn Popüler 3 Kripto Para Birimi

En Popüler 3 Kripto Para Birimi


Bu perşembe günü kripto piyasalarında görülen olumlu bir havanın ortasında, öncü kripto para birimi olan Bitcoin, bu hafta şimdiye kadar yaklaşık %15 artışla bir kez daha 40 bin doların üzerine çıkmak için konsolide oluyor. Altcoinler de aynı şeyi yapıyor ve Ripple, 2 numaralı kripto para Ethereum ile karşılaştırıldığında daha umut verici görünüyor

Dijital varlıklar, Pano genelinde Elon Musk’tan ilham alan yükselişin üzerine inşa etmek için çok çalışıyor. Tesla Inc.’in kurucusu Elon Musk pazar günü yaptığı açıklamada, şirketin genel kripto piyasası duyarlılığını yükselten madenciler tarafından makul temiz enerji kullanımı olduğunu onayladıktan sonra Bitcoin işlemlerine devam edeceğini söyledi.

Bununla birlikte, Coinbase Global Inc tarafından yapılan sürpriz bir duyuruyla neredeyse %30 fırladığı için bu hafta piyasanın dikkatini çeken DeFi tokeni Shiba Inu oldu. Önde gelen kripto borsası, SHIB’nin Coinbase Pro’da piyasaya sürüleceğini söyledi. Liste, Shib fiyatına güvenilirlik kattığından, meme-coin, haberlerde sıkıca toparlandı.

DeFi belirteçleri alanından Shiba Inu ve Polygon (MATIC), piyasa katılımcıları arasında en iyi favorilerden birkaçı olmaya devam ediyor. Köpek temalı kripto para biriminin teknik resmi, MATIC’lerde olduğu gibi yükseliş çıkarlarını canlandırdı. Bununla birlikte, Arz dağıtım metriğinin ortaya koyduğu gibi, Poligon iyimserleri, azalan balina adresleri arasında temkinli olmaya devam ediyor.

Yakından takip edilen diğer altcoinler arasında, kripto yatırımcıları Cosmos ağı gibi çevre dostu hisse kanıtı (PoS) konsensüs protokolüne yavaş yavaş dikkat ettikleri için ATOM (Cosmos) fiyatı yükseliyor gibi görünüyor.

Bu arada, Classic, Ethereum’u bir blockchain varlığı olarak satın almanın daha ucuz bir yolu olduğundan, piyasalar son zamanlarda Ethereum Classic’i Ethereum’a tercih ediyor.

Üç trend nasıl DeFi belirteçleri teknik grafiklerde yer alıyor mu?

Shiba Inu: Ayılar pes etmeyi reddettiği için Coinbase’in haber odaklı ralliyi listelemesi azaldı

Shib fiyatının aylık 0,000005420 dolarlık dip seviyelerinden toparlanması, Coinbase listeleme haberleri sayesinde salı günü sağlam bir ivme kazandı.

Ani yükseliş, köpekten ilham alan madeni para rallisinin 24 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyelere ulaştığını gördü ve fiyat, yükseliş dönüşünü dördüncü düz güne genişletti.

Bunu yaparken, Shib fiyatı güçlü direnci 0.00008022 dolarda kırdı ve bu da hafif düşüşlü 21 günlük hareketli ortalamanın (DMA) ve düşen trend çizgisi engelinin birleşmesiydi.

Bu, Shiba Inu’nun bir aylık düşen kama oluşumunu teyit etmesine yol açtı, çünkü fiyat yukarı yönlü 50-DMA’yı ve ardından 0.000009610 $’ı işaret etti.

Ancak boğalar, ikincisinin üzerinde kabul göremedi ve ayıları erteleme modundan çıkardı.

Perşembe de dahil olmak üzere sonraki iki işlem gününde, satıcılar şimdi 0,000007644 $’da bulunan direnç dönüşlü desteğe meydan okudukça düzeltici bir düşüş oldu.

Öncü bir gösterge olan 14 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI), orta çizginin altındayken daha düşük gösteriyor. Bu, ayıların yakın vadede kontrolü genişletme olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Söz konusu kilit desteğin altındaki daha fazla zayıflık, fiyatı Salı gününün en düşük seviyesi 0.00006953$’a doğru itebilir.

Sonuncunun üzerinde direnme başarısızlığı, düşen takozun alt sınırına doğru 0,000005143 dolardan keskin bir düşüşü tetikleyebilir. Bu seviyede, alıcılar bir kez daha şanslarını deneyebilir.

SHIB/USDT: Günlük grafik

Öte yandan, bu 0,000007644$ seviyesi devam ederse, 50-DMA bariyerine (şu anda 0,000009848$’da) doğru bir yükseliş kartlarda çok iyi olabilir.

Dahası, 0.000010 dolar eşiği yükseliş taahhütlerini bir kez daha test edebilir.

Ethereum Classic: Ayı eğilimi 21-DMA’nın altındayken bozulmadan kalır

Ethereum Classic, iki düz gün sonra ılık bir sıçrama girişiminde bulunsa da kayıtsız bir şekilde ticaret yapmaya devam ediyor.

Yukarı yönlü girişimlere rağmen, ETC fiyatı, net bir yönlü önyargıdan yoksun, tanıdık bir ticaret aralığı içinde sınırlı kalıyor.

Ancak günlük grafikte oluşan daha düşük zirvelerle ETC/USD aşağı yönlü risklere maruz kalmaya devam ediyor.

Ayrıca, bu durumu destekleyerek, fiyat 18 Mayıs’tan bu yana 21-DMA düşüş eğiliminin üzerinde 61.93$’dan günlük bir kapanış vermedi. Dolayısıyla, yukarıdaki engel kalıcı bir şekilde aşıldığı sürece düşüş eğiliminin bozulmadan kalacağı söylenebilir.

Bu arada RSI, biraz daha yükselmesine rağmen 50,00 seviyesinin altında trendini sürdürüyor. Momentum göstergesi, bu nedenle, daha düşük bir potansiyel harekete güven katar.

Bununla birlikte, ayılar zemini geri kazanırsa, yatay trend çizgisi desteğinin 49,20 dolarda test edilmesi kaçınılmaz olmaya devam ediyor.

ETC boğaları için son savunma hattı, artan 100-DMA’da 46.21 dolardan görülüyor.

ETC/USD: Günlük grafik

ETC fiyatı günlük kapanış bazında kritik 21-DMA bariyerini yeniden yakalarsa büyük bir yükseliş görülebilir.

Bu, 50-DMA’da 72.99 $’da bekleyen acil tedarik bölgesi ile yeni bir yükseliş trendinin önünü açabilir.

Sırada, 78.35 dolardaki yatay kesikli trend çizgisi, ETC iyimserlerine sert bir direnç sunabilir.

Cosmos: Güçlü bir ters engelin ortasında inançsız boğalar

ATOM fiyatı, altı günlük kademeli bir toparlanma içinde, ancak devam eden yukarı yönlü önyargının kritik bir dirence dönüştüğü görülüyor.

Son toparlanmada bir duraklama olsa da ATOM fiyatı bir hafta önce sert düştükten sonra haftalık kazanç kaydetme yolunda devam ediyor.

ATOM/USD’nin günlük grafiği, boğaların art arda iki seansta dönen mumlar oluşturduktan sonra kontrolü yeniden kazanmak için başka bir girişimde bulunduğunu gösteriyor.

Ancak fiyat, yatay 200-DMA’nın hizalandığı 15$’da güçlü teklifleri çiğnemeyi başaramayınca yükselişi hızla tersine çevirdi.

Bu seviyedeki reddetme, 21-DMA desteğinin altındaki oranları düşürdü ve şimdi ATOM’un şu anda dalgalandığı 13.61$’da direnç gösteriyor.

ATOM boğalarının, haftalık en düşük 10.70$’dan toparlanma momentumunu canlandırmak için 200-DMA’nın üzerinde kapanış yapan günlük bir mum çubuğuna ihtiyacı var.

Alıcılar için bir sonraki önemli yukarı hedef, yatay trend çizgisi direnci olan 17.33 $ olarak görülüyor. 17.98 dolardaki düşüş eğilimi gösteren 50-DMA, daha sonra boğaların radarında olacak.

ATOM/USD: Günlük grafik

Bununla birlikte, günlük RSI düşüş bölgesinde trend olmaya devam ederken, herhangi bir başka yukarı yönlü girişim kısa ömürlü görünebilir.

Aşağı yönde, acil destek Çarşamba gününün en düşük seviyesi olan 11.96$’da öngörülmektedir, bunun altında satışlar yuvarlak 11$’a doğru uzayabilir.

Ayrıca, ayılar pes etmeyi reddederse haftalık en düşük seviye bir kez daha test edilebilir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Ömer Çelik
Ömer Çelikhttps://paragunlugu.com/
Finansal okur-yazarlığımı iyi bir seviyede tutmaya çalışırken karşılaştığım haberleri ve piyasa koşullarını yorumlayarak paylaşıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok beğeni alanlar

Son yorumlananlar

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım