Ana Sayfa Ekonomi EĞİTİM Kaybeden Pozisyonlarınıza Ekleme Yapmalı mısınız?

Kaybeden Pozisyonlarınıza Ekleme Yapmalı mısınız?

1
Kaybeden Pozisyonlarınıza Ekleme Yapmalı mısınız?

Kaybedilen pozisyonlara ölçeklenmek, yatırımcıların varlık sonunda alım satım yoluna gitmeden önce satın alma fiyatlarının “ortalamalarını düşürmelerine” yardımcı olur.

Ancak ölçeklendirme herkes için değildir.

Sonuçta, varlığın sonunda sizin yolunuza çıkacağından asla emin olamazsınız. Fiyat size karşı işlem görmeye devam ederse, yine de iyi yatırım kararları verebilecek misiniz?

Neyse ki, kaybetme pozisyonuna geçmeyi ne zaman düşünmeniz gerektiğini bilmenin bir yolu var:

Sadece kendinize sorun, “Kendiniz! Bu planımın bir parçası mı?”

Cevabınız “Evet, fiyatın bu seviyelere ulaşabileceğini biliyordum! Ben ölçekleniyorum, kefaletle değil!” sonra ölçeklendirin. Ticaret planınızı takip edin ve o ekmeği alın (ya da almayın).

Ancak ölçekleme, başlangıçta kaybedeceğinizi düşündüğünüzden daha fazlasını riske atmak anlamına geliyorsa veya bunu yalnızca biraz daha yanılmamak için yapıyorsanız, o zaman arkadaşım, umuda güveniyorsunuz demektir.

Umudunuza güvendiğinizde, mevcut koşullara göz yumarsınız ve piyasanın lehinize döneceğini umarsınız.

Umut etmek, yatırımlarınıza daha iyi olasılıklar vermez. Daha da önemlisi, hesabınızı korumayacaktır.

Umut etmek yerine, kayıplarınızı azaltmanın zamanının gelip gelmediğini yeniden değerlendirmek için enerjinizi kullanın. Gelecekte benzer kayıpları nasıl önleyebileceğinizi not edin ve daha iyi oranlara sahip işlemleri bulun.

Unutmayın, orada başka ticaret fırsatları da olacak, ancak hesabınızı haklı çıkarmaya çalışırsanız bunlardan yararlanamayacaksınız!

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz