Ana Sayfa Kripto Piyasa ABD Mahkeme Kararını Bekliyor

Piyasa ABD Mahkeme Kararını Bekliyor

1
Piyasa ABD Mahkeme Kararını Bekliyor

Çarşamba günü, XRP %2,37 düştü. Salı günü %4,56’lık bir düşüşün ardından XRP, günü 0,3289 dolardan kapattı.

Karışık bir sabah, XRP’nin tersine dönmeden önce 0.3409 $’lık erken bir yüksek seviyeye yükseldiğini gördü. 0.3498 $’da Birinci Büyük Direnç Seviyesinin oldukça altına düşen XRP, 0.3198 $’a düştü.

Uzatılmış satış, günü 0,3289 doların altında bitirmeden önce XRP’nin Birinci Büyük Destek Düzeyinde 0,3295 ABD dolarından ve İkinci Büyük Destek Düzeyinde 0,3222 ABD dolarından düştüğünü gördü.

ABD’den beklenenden daha zayıf GSYİH rakamlarının körüklemesiyle, yatırımcıların durgunluk korkuları ağırlık kazanmaya devam etti.

1. çeyrekte ABD ekonomisi %1,6 daraldı ve önceki %1,5’lik tahminlere aşağı yönlü bir revizyon yapıldı. Düşen tüketici güveni ve Fed’in enflasyonu ne pahasına olursa olsun hedefe getirmek için bir oran yolu yörüngesine girmesiyle birlikte, piyasa güçleri düşüş eğilimini koruyor.

Yönlü olarak, XRP bitcoini yakından takip etti (BTC) ve gün boyunca NASDAQ 100.

Salı günü olduğu gibi, korelasyon, ana itici güç olmaya devam eden SEC v Ripple davasından gelen haber güncellemelerinin eksikliğini yansıtıyordu.

XRP, Herhangi Bir Mahkeme Kararından Önce ABD Ekonomik Göstergelerinin Elinde

Daha geniş kripto piyasası sabah seansı boyunca baskı altındaydı. Küresel finans piyasalarındaki düşüş hissi, XRP’yi kırmızıya sürüklemek için NASDAQ 100 Mini’ye ağırlık verdi.

Bu öğleden sonra, ABD ekonomik göstergeleri daha fazla yön sağlayacaktır.

ABD Çekirdek PCE Fiyat Endeksi ve kişisel harcama rakamları açıklandı. Enflasyonist baskıdaki bir başka artış ve kişisel harcamalardaki düşüş, daha riskli varlıklar için kötü bir kombinasyon olacaktır.

Fed Başkanı Powell, enflasyonu ne pahasına olursa olsun hedefe getirmekten bahsetti, bu da enflasyonist baskıların artmaya devam etmesi durumunda daha agresif bir faiz oranı yörüngesi anlamına geliyor.

Zayıf kişisel harcama rakamları, yatırımcıların ABD ekonomik durgunluğuna ilişkin korkularını körükleyecektir.

XRP için, William Hinman’ın 2018’deki konuşmayla ilgili belgelerini avukat-müvekkil ayrıcalığı altında korumaya yönelik SEC hareketiyle ilgili bekleyen mahkeme kararı kilit faktör olmaya devam ediyor.

XRP Fiyat Eylemi

Yazma sırasında, XRP %3,28 düşüşle 0,3181 $’a geriledi.

Düşüşlü bir sabah, XRP’nin erken dönemdeki en yüksek 0,3301 $’dan 0,3150 $’a düştüğünü gördü.

XRPUSD 300622 Günlük Grafik

Teknik Göstergeler

0,3299 ABD doları ekseninde bir hareket , İlk Büyük Direnç Seviyesini 0,3399 ABD Doları ve Çarşamba gününün yükseği 0,3409 ABD Doları’nı devreye sokacaktır.

XRP, 0,34 dolara dönüşü desteklemek için piyasa dostu ABD istatistiklerine ihtiyaç duyacaktır.

Genişletilmiş bir kripto rallisi durumunda, XRP direnci 0,35 ABD Doları ve İkinci Büyük Direnç Seviyesini 0,3510 ABD Doları olarak test edebilir. Üçüncü Ana Direnç Seviyesi 0,3721 dolar.

Pivot boyunca hareket edememek, Birinci Büyük Destek Seviyesini oyunda 0.3188 $ ‘da bırakacaktır. Uzatılmış bir satışı engelleyen XRP, 0,3100 doların altında ve 0,3088 dolardan İkinci Büyük Destek Seviyesinden kaçınmalıdır. Üçüncü Ana Destek Seviyesi 0,2877 dolar.

William Hinman belgelerine ilişkin herhangi bir mahkeme kararı, Büyük Destek ve Direnç Düzeylerinin etkisini ortadan kaldıracaktır.

XRPUSD 300622 Saatlik Grafik

EMA’lar ve 4 saatlik mum grafiği (aşağıda) düşüş sinyali gönderiyor Yazma sırasında, XRP şu anda 0,3421 dolar olan 50 günlük EMA’nın altına oturdu. Bugün, 50 günlük EMA, 100 günlük EMA’dan geri düştü. 100 günlük EMA, 200 günlük EMA’dan geri çekildi, fiyat negatif.

50 günlük EMA’nın 100 günlük EMA üzerinden yükseliş eğilimi, şu anda 0,3710 dolar olan 200 günlük EMA’yı devreye sokmak için 0,35 dolara dönüşü destekleyecektir.

Bununla birlikte, 50 günlük EMA’dan geri çekilme ve başarısız bir yükseliş eğilimi, XRP’yi baskı altında bırakacak.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz