Ana Sayfa Kripto BITCOIN 100 Milyar Dolardan Fazlası, Bitcoin 25.000 Doların Altına Düşerken Küresel Kripto Piyasa Değerinden Silindi

100 Milyar Dolardan Fazlası, Bitcoin 25.000 Doların Altına Düşerken Küresel Kripto Piyasa Değerinden Silindi

1
100 Milyar Dolardan Fazlası, Bitcoin 25.000 Doların Altına Düşerken Küresel Kripto Piyasa Değerinden Silindi

Bitcoin 25 bin doların altına düştü

Kripto piyasası çöküşü ivme kazanıyor ve ABD verilerinin mayıs ayında enflasyonda bir önceki yıla göre %8,6’lık bir artış göstererek Aralık 1981’den bu yana en hızlı artışı işaret etmesinin ardından pazar günü zirveye ulaştı.

Piyasaya sürülmesinden bu yana, Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte keskin bir şekilde düştü, %11,3 ve son yedi gün içinde %22’ye kadar düştü. Bitcoin hafta sonu 24.400 dolara kadar düştü – Kasım 2020’den bu yana en düşük fiyatı.

100 Milyar Dolardan Fazlası Küresel Kripto Piyasa Değerinden Silindi

Piyasa değerine göre sıralanan ilk 10 Altcoin’in her biri, son 24 saat için en az çift haneli kayıplar bildirdiği için, Bitcoin bugün yuvarlanan tek kripto değil. 

Ortaya çıkan piyasa çöküşü, Şubat 2021’den bu yana ilk kez 1 trilyon doların altına düşen küresel kripto piyasa değerinden 100 milyar dolardan fazlasını sildi.

Kümülatif kripto piyasa değeri şu anda 985 milyar dolar ve Bitcoin piyasanın %47,2’sine hâkim durumda.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz