Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiTikTok Diğer Sitelere Altı Adete Kadar Video Eklemek İçin Profil Kitini Başlattı...

TikTok Diğer Sitelere Altı Adete Kadar Video Eklemek İçin Profil Kitini Başlattı Ve İlk Linktree İle Entegre Oldu

TikTok’un büyüme hikayesinin büyük bir kısmı viral kancalarına bağlı. TikTok’ta binlerce veya milyonlarca kez izlenen akılda kalıcı videolar başka yerlerde binlerce veya milyonlarca kez izleniyor ve paylaşılıyor. Şimdi TikTok reklamcılık işini genişletmeye ve bunun bir parçası olarak uygulamasına daha fazla kullanıcı getirmeye çalışırken, içerik oluşturuculara görüntüleme seçeneği sunan Profile Kit adlı yeni bir özelliğin lansmanı ile bu üçüncü taraf deneyimine yöneliyor. Başka bir sitede altı videoya. Bu özellik, günümüzde genellikle içerik oluşturucuların tüm sosyal paylaşımlarına bağlantılar topladığı, bio-in-link açılış sayfaları biçiminde gelen içerik oluşturucu ana sayfaları için özel olarak hazırlanmış gibi görünüyor. Tabii ki Profile Kit, özellikle Linktree adlı bir bio-in-link platformuyla piyasaya çıkıyor.

Profile Kit, TikTok’un TikTok tabanlı oturum açmalar oluşturmak, otomatik video içe aktarma oluşturmak, TikTok tabanlı uygulamalar oluşturmak, deneyimleri API’ler yoluyla entegre etmek ve daha fazlası için araçlar da sağladığı TikTok’un geliştirici portalında yer alacak. Profil Kitinin eklenmesi, burada TikTok için daha büyük resmi oluşturuyor. Ekosistemini ve görünürlüğünü daha geniş web’de, kendi uygulamasının ötesinde genişletmek için büyümesini kullanıyor ve platform oyununu güçlendiriyor.

Özellikle Profil Kiti bir geliştirici etkinliğinde değil, şirketin marka ve eğlence ortakları olan TikTok World’ün bir parçası olarak duyuruluyor. Burada markaların yalnızca ödeme yaptığı reklamlara odaklanan yeni bir görünüm gibi reklamla ilgili güncellemeleri duyuruyor. Bir kullanıcı bir reklamı en az altı saniye izlediyse veya ilk altı saniye içinde etkileşimde bulunduysa (bu insanların fırsat verildiğinde reklamlardan ne kadar hızlı ilerlediği hakkında bir şey söylüyor)

TikTok hala MAU’larda Instagram gibi büyüklerin gerisinde kalıyor, ancak bu orandaki büyüme oranı, uygulamanın dünya çapında indirmeler için düzenli olarak en üst sıralarda yer almasıyla bunu değiştirecek. Para açısından uygulama şu anda üçüncü çeyrek itibarıyla en yüksek hasılat yapan uygulama olma unvanını elinde tutuyor ve bu yeni reklamlar bunu daha da artıracak. Tüm bunlar, TikTok’u, video deneyimini diğer tüm sosyal platformların kopyalamaya çalıştığı uygulama haline getirdi. Tabii ki, bu TikTok’un aynı anda başkalarını kopyalamak için kendi hamlelerini yapmadığı anlamına gelmiyor.

İşte bu yüzden buradaki Linktree ortaklığı ilginç. Avustralya doğumlu uygulama sosyal medya araçları dünyasında beklenmedik ama sessiz bir şekilde büyük bir hit oldu ve içerik oluşturuculara farklı sosyal profil sayfalarını ve etkinliği tek bir açılış sayfasında bir araya getirmenin bir yolunu sunarak, parçalanmış pazardaki bir boşluğu doldurdu. Bu farklı sayfalar arasında bir “biyo bağlantı” yoluyla.

Bugünlerde bu açılış sayfasını yönetmek için pek çok alternatif var. 1,3 milyar dolarlık değerleme, bu yılın başlarında 110 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından geldi. Ne olursa olsun, kendisini farklılaştırmanın ve içerik oluşturuculara onu (ve ücretli katmanlarını) kullanmaları için rakiplerininkilerden daha fazla neden vermenin daha fazla yolunu arıyor.

Bu arada Linktree’yi izleyen sadece yatırımcılar değildi. TikTok 2019’da test etmeye başladığında, kullanıcının profil sayfalarında görünmesine izin verdiği ilk “biyodaki bağlantı” şirketi yaptı. Bugün, 30 milyonda görünen, oradaki en popüler “Linked-to” platformlarından biridir. Profiller ve zaten günlük 5 milyon TikTok görüntülemesini oluşturuyor. Şimdi fikir, bu ilişkiyi biraz daha resmi ve iyi kullanılan bir bağlantı haline getirmek ve insanlar TikTok’a geçmediğinde bile Tiktok’a izleyicide önemli bir destek sağlamak olacak.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Ömer Çelik
Ömer Çelikhttps://paragunlugu.com/
Finansal okur-yazarlığımı iyi bir seviyede tutmaya çalışırken karşılaştığım haberleri ve piyasa koşullarını yorumlayarak paylaşıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok beğeni alanlar

Son yorumlananlar

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım