Ana Sayfa Kripto NFT’ler düşündüğünüzden daha büyük bir olay

NFT’ler düşündüğünüzden daha büyük bir olay

0
NFT’ler düşündüğünüzden daha büyük bir olay

Sadece bir NFT’ye sahip olarak pasif gelir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?

NFT teknolojisinin gerçek hayattaki varlıklara “sızacağını” biliyor muydunuz?

Yani evet, bu “avatarlar ve kedi jpegleri” doğru kullanıldığında aslında size önemli miktarda para kazandırabilir.

Öyleyse, ilk başta: NFT nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse, NFT, çoğaltılamayan tamamen benzersiz bir belirteç olduğunu söylemenin arsız bir yolu olan Fungible Token anlamına gelir.

Şimdi, NFT’lerin insanların aşina olduğu versiyonu jpeg’dir, ancak, NFT’nin kendisinin aslında baktığınız resim olmadığı, blok zincirindeki bir jeton kimliği ile eşleştirilen bir jeton kimliği olduğu ayrımını yapmak önemlidir. Resim URL’si ve bu nedenle baktığınız resmi temsil eder.

Bu, blok zincirinde görüntü verisi olmadığı için, belirtecin yaptığı şey sadece görüntü dosyasını işaret etmek, yani alan adları, bir evin tapusu ve benzeri gibi birkaç farklı şeye işaret edebileceği anlamına gelir. Bu nedenle son derece çok yönlüdürler ve mülkiyet kavramında devrim yaratmaları muhtemeldir.

Pasif gelir tam olarak nereye uyuyor?

Bazıları aktif bir duruş sergilerken ve NFT’ler hakkında çılgınca spekülasyon yaparken, aslında pasif gelir de mümkün.

İçeriğin çevrimiçi olarak paraya çevrilebilmesi gibi, içerik oluşturucular da çalışmalarının NFT’lerini yapabilir ve onları satın alacak kişinin reklam gelirlerinin bir kısmını alacağı vaadiyle satabilir.

NFT’lerde pasif gelirin temel fikri, fiziksel varlığın dijital bir temsiline sahip olmanın aslında değer kattığı fikridir.

Örneğin bir grubu ele alalım.

Yeni bir hit şarkı yaratırlar ve onu popüler bir akış platformunda paraya dönüştürürler, yani biri onu satın aldığında veya dinlediğinde (reklamlar aracılığıyla) bir yüzde kazanacakları anlamına gelir.

Sanatçılar o şarkıyı bir NFT’ye çevirir ve bu parasal hakların bir kısmını bir süre (veya kalıcı olarak) satarsa, NFT’nin sahibi de payını alacaktır.

Bu, sanatçıların izleyicilerinin ve hayranlarının grupla etkileşime girmesine, projelerine yatırım yaparak oyuna dahil olmalarına ve daha da önemlisi yol boyunca ödüller kazanmalarına olanak tanır.

Buna göre, bu mantık, NFT’den para kazanma kavramının videolar, sosyal etkileme, oyunlar vb. gibi diğer alanlara yansıtılabilmesini ve içerik oluşturucuları izleyicileriyle benzersiz ve benzeri görülmemiş bir şekilde bağlamasını sağlar.

Bu, yatırımcıların yaratıcıların projelerini destekleyebilecekleri ve adil paylarını pasif olarak kazanabilecekleri anlamına gelir.

Gerçek hayatta NFT’ler?

NFT’ler kendilerini gayrimenkul sektörü için akıllı bir çözüm olarak sundukları için dijital haklar endüstrisinin çok ötesine geçebilir.

Gayrimenkulde NFT’lere sahip olmanın ardındaki mantık basittir: tüm binalar ve apartman kompleksleri teoride, ilgili sahiplerine söz konusu binanın mülkiyet yüzdesini veren birkaç NFT’ye bölünebilir.

Bu, bir ev almaya gücü yetmeyen ve/veya krediye erişimi olmayan kişilere, kısmi mülk satın alarak emlak işine girmeleri için büyük yatırım fırsatları sağlayabilir.

NFT’lerin gerçek dünyaya “sızması” kaçınılmazdır ve sermayesi yetersiz olanlar için bile, bol miktarda yatırım fırsatı ve tutarlı, uzun vadeli bir gelir akışı vardır.

Bu nedenle, çoğu kişi bunu bir tür plan olarak görse veya reddetse de zaman ayırmanızı ve bu inanılmaz teknoloji parçasını tanımanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bazen sadece “kartlarını” nasıl doğru oynayacağını bilmen gerekir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz