Ana Sayfa BORSA ENDEKS New York Borsası başkanı, borsanın kumarhane olmadığını söylüyor

New York Borsası başkanı, borsanın kumarhane olmadığını söylüyor

0
New York Borsası başkanı, borsanın kumarhane olmadığını söylüyor

İşte akademik araştırmanın söylediği şey:

GameStop GME, +% 2.54 ve AMC Entertainment AMC, -% 0.36 hisse senetlerindeki vahşi hareketlerle veya geçen hafta esrar üreticilerinde, bazılarının borsayı bir kumarhane olarak düşünmesi mantıksız değil, yakın zamanda Sen tarafından kullanılan bir açıklama Elizabeth Warren, Massachusetts Demokrat.

Axios ile HBO’da yayınlanan bir röportajda, Intercontinental Exchange ICE’nin bir birimi olan New York Borsası başkanı Stacey Cunningham -% 0.21, bu karşılaştırmayı reddettiğini söyledi.

“Piyasalar bir kumarhane değil. Yüksek düzeyde denetlenirler. Yatırımcıların gelip, inandıkları şirketlere yatırım yapıp büyüyeceğine inandıkları şirketlere yatırım yapıp sonra bu servet yaratımına ortak olma fırsatları sunan bir pazar yürütüyoruz.

Kumarhanelerin de son derece düzenlendiği ve denetlendiği belirtilmelidir, ancak borsadan farklı olarak, örneğin bir blackjack oyununda inşa edilebilecek uzun vadeli pozisyonlar yoktur.

Akademik araştırmalar, borsa ticareti ve daha geleneksel kumarın biraz ortak yönleri olduğunu gösteriyor. Ocak ayında yayınlanan bir makale, borsalarda kumarhaneler ve piyangolar gibi daha geleneksel mekanlara göre 3,5 kat daha fazla kumar oynandığını söylüyor.

Miami Üniversitesi’nden Alok Kumar, Danang Üniversitesi’nden Houng Nguyen ve Sydney Teknoloji Üniversitesi ve Stockholm Ekonomi Okulu’ndan Talis Putnins’in makalesine göre ABD ve Hong Kong, kişi başına düşen en yüksek seviyelere dünyada borsa kumarını arayın. Sözde piyango hisse senetlerini, hacmin piyasa değerine bölünmesine bakarak ve alışılmadık derecede büyük oranlar arayarak belirlerler.

Bu, tüm borsa yatırımlarının kumar olduğu anlamına gelmez. Araştırmacılar, ABD’deki borsa hacminin yaklaşık %15’inin kumarla ilişkili olduğunu söylüyor, bu oran Çin ve Tayland borsalarında %30’a kadar yükseliyor.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz