Ana Sayfa Forex Holy Grail stratejisiyle nasıl ticaret yapılır

Holy Grail stratejisiyle nasıl ticaret yapılır

0
Holy Grail stratejisiyle nasıl ticaret yapılır

Kutsal Kase stratejisini tanımak

Holy Grail, Linda Raschke ve Laurence Connors tarafından “Street Smarts” kitaplarında açıklanan stratejilerden biridir . Stratejinin adı alay etmektir çünkü çok basittir. 

Kutsal Kase masaüstü

Gördüğünüz gibi, stratejinin masaüstünde Kapanış fiyatlarına uygulanan basit bir Üstel Hareketli Ortalama (20) ve standart parametrelere sahip ADX göstergesi ve işaretli seviye 30 bulunur.

Strateji fikri, ADX’in belirli bir dönemde eğilimin gücünü göstermesidir. Bazı tüccarlar, bu göstergenin yukarıdan aşağıya bir tersine çevrilmesinin bir trendin tersine döndüğüne işaret ettiğini düşünüyor, ancak bu her zaman doğru değil, bu fikrin doğruluğu, bir yatayda mı yoksa trendde mi işlem yaptığımıza bağlıdır. Daireler umurumuzda değil, bu yüzden EMA (20) için gerekli olan şey bu: eğimi mevcut trendin yönünü gösteriyor.

Satın almak için bir sinyal

Fiyatın artmasının ardından ADX 30’un üzerine çıktığında Kutsal Kase tarafından satın alınacak bir sinyal oluşur; bundan sonra, fiyat EMA’ya (20) geri çekilmeli ve ona dokunmalıdır. EMA’ya temas eden şamdan kapandığında, ilk Stop Loss’u en düşük seviyenin altında olacak şekilde mum çubuğunun yüksek seviyesinin üzerinde bir satın alma emri verin . Kar Al’a gelince, fiyatın EMA’ya geri çekilmesinden sonra oluşan en yüksek yerel yüksekliğin biraz altına yerleştirin (20). Bir sonraki mum çubuğu satın alma emrini tetiklemezse ve yüksek değeri önceki mum çubuğunun altında çıkarsa, siparişi bu mum çubuğunun üzerine yerleştirin. Ve eğer düşük değeri bir önceki mum çubuğunun düşük seviyesini yeniliyorsa, SL’yi öncekinin altına yerleştirin. Tabii ki, ADX fiyatın yanında düşecek. Ancak sinyalin geçerli olabilmesi için ADX 30’un altına düşmemelidir.

Bir satın alma sinyali ve ticaret seviyeleri yerleştirmeye bir örnek:

Satmak için bir sinyal

Kutsal Kase tarafından satılacak bir sinyal, ADX 30’un üzerine çıktığında oluşur, ardından fiyat düşer ve sonra ona dokunarak EMA’ya (20) düzeltir. ADX 30’un altına düşmemelidir. EMA’ya temas eden şamdanın altına ve yüksek değerinin üzerinde bir SL’ye bir Satış Durağı yerleştirin. Daha yüksek düşük ve yüksek olan bir mum çubuğu görünürse, bu yenilerinin sırasının parametrelerini değiştirin. Fiyatın EMA’ya göre düzeltilmesinden sonra en düşük yerel düşük seviyenin biraz altına bir TP yerleştirin (20).

Holy Grail ile seviye satıp yerleştirmeye bir örnek:

Holy Grail ile para yönetimi

Ne kadar agresif ticaret yaptığınıza bağlı olarak bir para yönetim sistemi seçin . Fiyat TP’nize yaklaştığında, deneyiminize dayanarak SL’yi yeni fiyat hareketine yaklaştırmayı deneyin. 

SL’yi hareket ettirmeden ticarete bir örnek:


Holy Grail ile alım satım, bekleyen emirlerin kullanılması anlamına geldiği ve çeşitli zaman dilimlerine uygun olduğu sürece, terminale sürekli erişimi olmayan veya uzun süre göz kulak olamayan tüccarlar için rahat olacaktır.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz