Ana Sayfa Kripto Elon Musk: “Büyük Dogecoin sahipleri coinlerinin çoğunu satarsa, bu benim tam desteğimi alacak”

Elon Musk: “Büyük Dogecoin sahipleri coinlerinin çoğunu satarsa, bu benim tam desteğimi alacak”

0
Elon Musk: “Büyük Dogecoin sahipleri coinlerinin çoğunu satarsa, bu benim tam desteğimi alacak”

“Büyük Dogecoin sahipleri coinlerinin çoğunu satarsa, tam desteğimi alacak.”

Bu ifade, Pazar günü Elon Musk’ın attığı bir tweet. “Tek gerçek sorun çok fazla alım konsantrasyonu” diye ekledi. Bunu birkaç saat sonra şu tweet takip etti: “Hesaplarını iptal ederlerse, kelimenin tam anlamıyla gerçekten $ ödeyeceğim.”

Başlangıçta 2013 yılında, sadece şüpheli kripto para birimlerinin yükselişiyle ilgili aldatmacayı hicivlemek için oluşturulan kripto para birimi, Pazartesi günü bir noktada yaklaşık% 14 düştü, ardından yaklaşık% 3 artışla 0,058 sente yükseldi. CoinDesk’ten alınan verilere göre, 7 Şubat’taki 0,087 rekor seviyesinden itibaren dogecoin yaklaşık %33 düştü. Pazar günü, bu yüksek seviyeden %20’den fazla düşüş yaşandı, bu, Wall Street’te ayı piyasasının yaygın olarak kullanılan tanımını karşılayan bir düşüş.

Ancak dogecoin, kripto para birimlerindeki genel bir artıştan yararlanarak ve geçen ay Reddit kaynaklı hisse senetlerinin sektöre dökülmesinden sonra, bugüne kadar yaklaşık% 900 arttı. Uçucu kripto para biriminin kurucu ortağı ve yaratıcısı Billy Markus bile, stratosferik yükselişinin “anlayabileceğim bir şey olmadığını” söyledi.

Bu arada Tesla, geçtiğimiz günlerde 1 numaralı kripto para birimi olan bitcoin BTCUSD’ye 1.5 milyar dolar yatırım yaptığını ve gelecekte ürünleri için ödeme olarak kabul etmeye başlayabileceğini açıkladı. Bazı geleneksel Wall Street şirketleri kripto para birimlerine girerken Bitcoin, hafta sonu 50.000 $ ‘a yaklaştı.

Musk, dogecoin etrafındaki coşkuyu yatıştırmaya çalışıyor gibi görünse de, bazıları tarafından Aralık ayının sonlarından kalma, “Tek kelime: Doge” gibi görünüşte yükselen bir tweet’in ardından kripto para birimi altında bir ateş yakılmasına yardım ettiği için itibar görüyor.

Şubat ayının başlarında, dogecoin’i “halkın kripto parası” olarak adlandırdığı ve bir kelime ile aya bir roket resmini paylaştığı bir dizi tweet ile başka bir büyük ralliye ilham verdi: Doge. Rock grubu Kiss’ten Gene Simmons gibi ünlüler de Doge’a destek verdiler.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili
kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel
niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak
yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz