Ana Sayfa Kripto BITCOIN Bloomberg’in kıdemli stratejisti, 60 bin doların Bitcoin için 20 bin dolardan daha olası olduğunu söylüyor

Bloomberg’in kıdemli stratejisti, 60 bin doların Bitcoin için 20 bin dolardan daha olası olduğunu söylüyor

0
Bloomberg’in kıdemli stratejisti, 60 bin doların Bitcoin için 20 bin dolardan daha olası olduğunu söylüyor

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in ( BTC ) 20.000 $’ı hedeflemek için mevcut 30.000 $’lık destek seviyesinin altına düşmekten 60.000 $’a geri dönme olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyor.

İlk olarak Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas tarafından paylaşılan McGlone’un amiral gemisi kripto para birimi hakkındaki son analizinden bir ekran görüntüsü, McGlone’un Bitcoin’in devam eden fiyat hareketini 2018-2019 ticaret seansının “çok soğuk” dönemiyle karşılaştırdığını gösteriyor.

Ayrıntılı olarak, BTC/USD döviz kuru, 2018’de %80’in üzerindeki düşüşün ardından 4.000 dolar civarında uzun bir konsolidasyon dönemine girdi, ancak 2019’da ani bir yükseliş, bazı borsalarda fiyatlarını 14.000 dolara kadar yükseltti.

 Bitcoin ile ilgili önceki yükseliş çağrılarıyla tanınan McGlone, mayıs ayından bu yana 30.000 dolar civarında konsolide olan BTC’nin 60.000 dolar civarında yenilenmiş bir direnç hedefine ulaşmayı hedeflerken benzer şekilde şaşırtıcı bir ralli yayınlayabileceğini belirtti.

Stratejist, “Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamasının yaklaşık %30 altında kaldığında, daha taktiksel ticaret odaklı ayılar çoğalıyor gibi görünüyor, bu da al ve tut türlerinin birikmesine izin veriyor” dedi.

Hareketli ortalama üçlüsü

Bitcoin’in düşüş ve yükseliş döngüleri, üç temel hareketli ortalama göstergesi etrafında sallanıyor gibi görünüyor: geçici destek/direnç görevi gören 20 haftalık üstel hareketli ortalama (20 haftalık EMA; yeşil dalga), 50 haftalık basit hareketli ortalama (50 -haftalık SMA; mavi dalga) ve 200 haftalık basit hareketli ortalama (20 haftalık SMA; turuncu dalga).

Boğa trendleri sırasında, Bitcoin fiyatları tipik olarak üç hareketli ortalamanın üzerinde kalır. Bu arada, ayı eğilimleri, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, kripto para biriminin fiyatlarının 20 haftalık EMA ve 50 haftalık SMA’nın altında kapandığını görüyor.

200 haftalık SMA, tipik olarak bir ayı piyasasında son savunma hattı olarak hizmet eder. Şimdiye kadar, Bitcoin turuncu dalganın yakınında iki kez dibe vurdu ve her seferinde fiyatları patlayıcı bir şekilde yükseltti. Örneğin, 2018’de 200 haftalık SMA’dan bir kalkış, Bitcoin fiyatlarını neredeyse 14.000 dolara çıkardı.

Benzer şekilde, dalga desteği, Mart 2020’deki COVID-19 kaynaklı çöküş sırasında kripto para biriminin aşağı yönlü girişimlerini sınırladı. Daha sonra, fiyat 3.858 dolardan 65.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin şu anda 2018’den bu yana bu trend çizgisinin altında üçüncü düşüşünde. Kripto para birimi 20 haftalık SMA’nın (39.000 $ civarında) altına düştü ve şimdi destek olarak 50 haftalık SMA’yı (yaklaşık 32.200 $) hedefliyor. Eski fraktal tekrarlanırsa, 200 haftalık SMA’ya (yaklaşık 14.000 $) doğru düşmeye devam etmelidir.

Ancak McGlone, erken bir toparlanma olabileceğine inanıyor. Bir yükseliş temeli olarak, stratejist son Çin kripto yasağına işaret etti.

Tether pastayı alır

Pekin, mayıs ayında kripto para birimi operasyonlarını tamamen yasakladığını duyurdu. Karar, ülkedeki madencilik operasyonlarını engelledi ve üslerini ya durdurmak ya da dışarı taşımak zorunda kaldı. Buna karşılık Bitcoin fiyatları keskin bir şekilde düştü.

Yine de McGlone, Çin’in açık kaynaklı yazılım kripto varlıklarını ekonomik yükselişlerinde bir plato olarak reddetmesinin altını çizdi. Bir tweet olarak yayınlanan Cuma analisti Tether (dahil patlama hacimleri ve ABD doları destekli dijital varlıkların büyük harf, vitrine bir dizin ekli USDT). 

Ardından, Çin Yuanı-dolar döviz kurlarına karşı artan sayısallaştırılmış dolar talebini değerlendirdi ve iki fiat para birimi arasındaki piyasa değeri dalgalanmalarının logaritmik ölçeğinin 2018 ve 2020 yılları arasında sıfır taban çizgisinin altında olduğuna dikkat çekti. Bu, yuanın değer kaybettiği anlamına geliyor.

Ölçek sıfırın üzerine çıkarak Yuan için dolar karşısında geçici bir büyüme sinyali verdi. Ancak yükseliş trendi, piyasa değeri taban çizgisinin %40’tan fazla üzerinde yükselen Tether tarafından gölgede bırakıldı. McGlone şunları kaydetti:

“Çin’in açık kaynaklı yazılım kripto varlıklarını reddetmesi, ülkenin ekonomik yükselişinde bir platoya işaret edebilir, ABD doları ve Bitcoin’in değerini yüceltirken inanıyoruz.”

Ek olarak, küresel ödeme ağı Mercuryo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Petr Kozyakov, ABD hükümetinin Çin’in sahip olduğu gibi merkez bankası destekli bir dijital doları resmi olarak başlatmamasına rağmen, Tether, USD Coin dahil olmak üzere birçok başka alternatifin mevcudiyetinin bulunduğunu belirtti. (USDC) ve Binance USD (BUSD) Çin kontrolündeki dijital Yuan için bir meydan okuma oluşturabilir.

Kozyakov, “Bu kripto para birimleri ABD doları karşısında 1:1 oranında sabitlendi ve McGlone’un paylaştığı grafikte gösterildiği gibi, dolar Çin Yuanı karşısında dijital yükselişe öncülük ediyor” dedi.

Çin ekonomisi büyümeye devam edecek

Bununla birlikte, McGlone’un teklifini reddeden CEX.IO Broker’dan Yuriy Mazur, Çin ekonomisinin kripto paralarla veya kripto paralar olmadan gelişmeye devam etmesi gerektiğini ve bunun dijital varlıklara olan taleple hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

Mazur, Cointelegraph’a verdiği demeçte, “Çin hükümeti dünyanın değerli gördüğü bir şeyi kaçırmak için çok akıllı” dedi.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz