Ana Sayfa Kripto Brezilya’da Kripto Para Aklama Davasında 33 Milyon Dolar Ele Geçirildi

Brezilya’da Kripto Para Aklama Davasında 33 Milyon Dolar Ele Geçirildi

0
Brezilya’da Kripto Para Aklama Davasında 33 Milyon Dolar Ele Geçirildi

Perşembe günü, Brezilya polisi bir kara para aklama soruşturmasında kripto borsaları aracılığıyla edinilen 33 milyon USD (172 milyon R$) değerinde ele geçirdi. Brezilya yargısı, iki kişi ve 17 şirketin hesaplarının dondurulmasına izin verdi.

Brezilya polisi Sao Paulo ve Diadema’da ‘Takas İşlemi ‘ operasyonu sırasında altı arama emri çıkardı. Bununla birlikte, Brezilya yargısı iki kişi ve 17 şirketin varlıklarına el konulmasına izin verdi.

Ayrıca, borsalardan biri beş aylık bir dönemde 1,93 milyon dolarlık dijital varlık işlemi gerçekleştirdi. Bunların hepsinin 6 sahte şirketle birlikte olduğu ve aynı dönemde 2,9 milyon dolar değerinde diğer 8 sahte şirketin satın alındığı belirtilmelidir.

Soruşturma üzerine, paranın birkaç offshore şirkete gönderildiğini ve daha sonra satış veya hizmet sağlama işlemlerini simüle ederek ülkesine geri gönderildiğini de anladılar.

İlk soruşturmalar, şirketlerin kendi aralarında büyük işlemler gerçekleştirdiğini ve ardından parayı aracılara yönlendirdiğini belirtti. Oysa aracılar, dijital varlıkların satın alınmasından ve müşterilerine bir karma kodun teslim edilmesinden sorumluydu.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz