Ana Sayfa Kripto BITCOIN Bitcoin Madenciliği Kolaylaşıyor

Bitcoin Madenciliği Kolaylaşıyor

0
Bitcoin Madenciliği Kolaylaşıyor

Bitcoin Madenciliği Zorluğu 18 Ayın En Düşük Seviyesine Çıktı

Bitcoin cryptocurrency piyasası düşüş eğiliminde olmaya devam olarak madencilik zorluk hafta sonu tekrar düştü. Madencilik zorluğu hafta sonu boyunca %4,81 düştü ve şimdi 13,67 trilyon olarak revize edildi.

Ağ verilerine göre, bu, Bitcoin’in madencilik zorluğunun Ocak 2020’den bu yana düştüğü en düşük seviye. Son düşüş, 13 ve 30 Mayıs arasındaki iki hafta boyunca sürdürülen 25.05 trilyonluk son yüksek seviyesinden %45’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Madencilik zorluğundaki düşüş, Çin’deki kripto para birimi madenciliği faaliyetlerine yönelik son yasaklara bağlanabilir. Haziran ayında Sichuan eyaleti kripto madenciliği faaliyetlerini yasakladı ve Bitcoin madencilik çiftliklerine ve diğer küçük kripto para madencilerine giden güç kaynağını kesti. Yasak, bir hafta içinde Bitcoin madenciliğinin zorluğunda %28’lik bir düşüşe neden oldu. Bunu ardışık kayıplar izledi.

Madencilik zorluğundaki düşüş, başka bir Çin eyaletine bağlanabilir. Anhui eyaletindeki yetkililer kripto para madenciliğini ve diğer yüksek enerji tüketen girişimleri yasakladı. Bu yasak, Bitcoin’in madencilik zorluğunda daha fazla düşüşe neden oldu.

Bitcoin, Fiyatını 30 Bin Doların Üzerinde Tutuyor

Dijital para piyasası, çoğu kripto para biriminin fiyatlarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı mayıs ayından bu yana düşüş döngüsünde. Bitcoin’in fiyatı, bu yılın başlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 $’dan bu yana %40’ın üzerinde düştü.

BTC/USD grafiği. Kaynak: FXEMPIRE

Şu anda BTC, 31 bin doların hemen üzerinde işlem görüyor. BTC / USD çifti son birkaç hafta içinde $ 30k direnç tutunmaya başardı. Bununla birlikte, Bitcoin de 40 bin dolarlık noktayı aşmak için mücadele etti.

Fiyatlardaki son düşüşe rağmen, piyasa uzmanları ve yatırımcılar, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin önümüzdeki aylarda geri döneceğinden eminler.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz