Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaEkonomiEĞİTİMYatırım Yapabileceğiniz Memecoin Nasıl Bulunur

Yatırım Yapabileceğiniz Memecoin Nasıl Bulunur

Büyük para kazanmak ve yatırımınızdan iyi getiriler elde etmek istiyorsanız, meme(mim) paralarına yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir. Elon Musk ve Dogecoin ile yaptığı maskaralıklar sayesinde meme paralarının popülaritesi son zamanlarda arttı.

Bu madeni paraların çoğunun dolandırıcılık amaçlı olduğunu ve paralarından şüphelenmeyen insanları dolandırmak için orada olduklarını bilmek önemlidir. Bu nedenle paranızı meme coinlere yatırmak istiyorsanız çok dikkatli olmanız ve seçiminize yön verecek doğru bilgileri aramanız gerekiyor.

Potansiyele sahip bir mem madeni para bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Ancak doğru rehberlikle nadir cevheri nasıl ve nerede arayacağınızı bilebilirsiniz. 

2021’deki kripto pazarındaki patlama neredeyse her gün yeni tokenlerin çoğalmasına neden oldu. Bu yeni madeni paraların çoğu piyasaya sürüldükten sonraki birkaç hafta içinde yok oluyor ve arkalarında kanayan yatırımcıların izini bırakıyor.

Bununla birlikte Dogecoin ve SafeMoon gibi meme paralarının hızlı yükselişi, yatırımcıların iyi para kazanabileceğinin kanıtıdır. İhtiyacınız olan tek şey, büyük potansiyele sahip jetonları yeterince erken belirleme yeteneğidir. 

Rugpull’lardan nasıl kaçınılır ve risk en aza indirilir

Mem coinlere yatırım yaparken, rugpull’lardan kaçınmak da doğru coini belirlemek kadar önemlidir. Pek çok kripto projesini analiz etme deneyimimle, kripto rugpull belirtilerini söyleyebilirim. Bu gözlem öncelikle PancakeSwap ve Uniswap gibi DEX’lerde piyasaya sürülen paralar içindir.

İlk jeton dağıtımını inceleyin

Yeni jeton geliştiricileri, ilk jeton arzını istedikleri şekilde dağıtma gücüne sahiptir. Çoğu zaman, bu geliştirici ekiplerin kendilerine ve bazı durumlarda bir kripto ünlüsüne büyük miktarda token verdiğini görürsünüz. Böyle şeyler gördüğünüzde dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Bu insanlar diğer yatırımcılar gibi satın almadıkları için varlıklarını istedikleri zaman bırakabilirler. En iyi seçenek, herkesin satın alması için PancakeSwap veya Uniswap’a konan jetonları tercih etmektir.

Likidite havuzunun kime ait olduğunu bildiğinizden emin olun

Yatırımcıları dolandırmak için tasarlanmış dolandırıcılık meme paraları için geliştiricilerin tüm likidite havuzuna sahip olduğunu görüyorsunuz. Bunun anlamı bu geliştiricilerin havuzun içindeki ETH ve BNB dahil olmak üzere tüm havuzu kaldırabilmesidir. Bu ağrılı rugpull için mükemmel bir kurulum. Likidite havuzunun çoğunluğu, gibi bir şeyle belirtilen yanma adresi tarafından tutulmalıdır.

Yatırımcılar ayrıca yüksek işlem ücretlerine sahip tokenlere karşı dikkatli olmalıdır, çünkü bu muhtemelen insanları coinlerini satmaktan caydırmak için bir taktiktir.

Potansiyelli Meme Parası Araması

Meme paralarına yatırım yaparken ödülü en üst düzeye çıkarmak en büyük hedef olmalıdır. Bu nedenle bu hedefe ulaşmak için rugpull’ları ortadan kaldırarak ve ardından yükselme potansiyeli olan madeni paraları belirleyerek riski önemli ölçüde azaltmalısınız. 

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Geliştirme ekibinin misyonu

Geliştirici ekibin her zaman ne hakkında konuştuğunu bilmek için belirteç topluluğunda takılmak için zaman yaratın. Uzun vadeli odaklanma ve topluluk oluşturma hakkında konuşurlarsa, bu iyiye işarettir. Sürekli fiyatı yükseltmekten ve insanları satın almaya zorlamaktan bahsediyorlarsa uzak durmalısınız. Gerçek ve eyleme geçirilebilir bir vizyon ve misyona sahip bir teknik incelemeye sahip olup olmadıklarını kontrol edin.

Meme parasının gerçek potansiyeli?

Gerçek şu ki, sevimli jetonlar genellikle her zaman pazar payını kazanır çünkü insanlar sevimli jetonları satın almayı severler. Dogecoin’i takip edenler, unutulmaz bir potansiyeli küçümsememeyi öğrenmiş olmalı.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Ömer Çelik
Ömer Çelikhttps://paragunlugu.com/
Finansal okur-yazarlığımı iyi bir seviyede tutmaya çalışırken karşılaştığım haberleri ve piyasa koşullarını yorumlayarak paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok beğeni alanlar

Son yorumlananlar

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım