Ana Sayfa Kripto Vietnam, Önümüzdeki İki Yıl İçinde Kriptoya Dönüyor

Vietnam, Önümüzdeki İki Yıl İçinde Kriptoya Dönüyor

0
Vietnam, Önümüzdeki İki Yıl İçinde Kriptoya Dönüyor

Bakan Pham Minh Chinh, Vietnam Devlet Bankası’ndan (SBV) kripto para birimi için bir pilot proje üzerinde çalışmaya başlamasını istedi.

Phnom Penh Post tarafından 4 Temmuz’da yayınlanan bir rapora göre, blockchain tabanlı projenin 2021 ile 2023 yılları arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Girişim, Başbakan’ın dijital ekonomiye yönelik e-Devlet geliştirme stratejisinin bir parçası. 62 yaşındaki lider, Vietnam’ın önde gelen Komünist Partisi’nin dijital para birimini “tahmin edilemez bir trend” olarak adlandırdı.

Hükümet, kripto para birimlerinin yanı sıra yapay zekâ (AI), büyük veri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliği içeren çözümler geliştirmeyi de umuyor. Chinh, bu teknolojilerin dijital bir hükümet kurmak için kayda değer atılımlar yaratabileceğinden emin.

2017’de Vietnam, Bitcoin ödemelerine bir yasak getirdi. Ancak mayıs ayında ülkenin Maliye Bakanlığı kripto düzenlemelerini incelemek için bir araştırma grubu oluşturdu. Vietnamlı yetkililerin zaten blockchain teknolojisinin potansiyellerini araştırdığını belirtmekte fayda var. Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı geçen yıl lise ve üniversite diplomalarını blok zincirine yüklemeye başladı.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz