Ana Sayfa Kripto Ripple’ın Yeni Anlaşması, AB ve Meksika Arasında XRP Transferlerini Açıyor

Ripple’ın Yeni Anlaşması, AB ve Meksika Arasında XRP Transferlerini Açıyor

0
Ripple’ın Yeni Anlaşması, AB ve Meksika Arasında XRP Transferlerini Açıyor

Ripple, bu hafta önde gelen Avrupa fintech firması FINCI ile bir ortaklık imzalayarak İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetleri için yeni bir pazar açtı. Yeni anlaşmanın, farklı kıtalardaki küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) arasında daha hızlı ve daha kolay sınır ötesi ödemeleri mümkün kılacağı söyleniyor.

Resmi bir duyuruya göre, RippleNet finansal teknolojisi tarafından desteklenen ödemeler, Avrupa ve Meksika’daki perakende ve ticari müşterilerin gerçek zamanlı olarak sınır ötesi ödemeler göndermesine ve almasına yardımcı olacak.

 

Ripple Avrupa Genel Müdürü Sendi Young, sınır ötesi ödemelerin geleneksel olarak yavaş, karmaşık ve güvenilmez olduğunu söyledi. Ona göre, RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmeti, Avrupalı ​​ve Meksikalı müşterilere küresel kripto likiditesinden yararlanarak işlerini büyütmeleri ve ölçeklendirmeleri için yeni bir yol sağlayacak.

RippeNet’in ODL hizmeti, XRP jetonunun bir ödeme akışının köprü para birimi olarak kullanılmasına izin verir. Bu, bir gönderici yerel para biriminde bir işlem başlattığında, RippleNet’in tutarı bir kripto borsasındaki XRP’nin eşdeğerine dönüştürdüğü anlamına gelir. Paraları anında alıcının ülkesindeki bir ortak borsaya gönderir ve XRR’ler yerel itibari para birimine geri dönüştürülür.

Litvanya merkezli FINCI ödeme hizmeti sağlayıcısı, Avrupa Birliği ve Meksika’nın önemli pazarları da dahil olmak üzere 29 ülkede özel ve ticari müşterilere finansal hizmetler sunuyor. 

Ortaklığın, şu anda Singapur, Malezya, Endonezya ve Tayland dahil olmak üzere 25 pazarı kapsayan Ripple’ın ODL hizmet coğrafyasını genişleteceği söyleniyor. Ripple’a göre, Avrupa’daki finans kurumlarında yanıt verenlerin yaklaşık %60’ının ödeme transferleri için blok zinciri kullanmaya istekli olduğu Avrupa’da blok zinciri tabanlı ödeme hizmetlerine olan ilgi giderek artıyor.

İlk kurumsal düzeyde blok zinciri ve kripto ödeme hizmeti sağlayıcılarından biri olan Ripple, 2021’de RippleNet’in yıllık ödeme hacminin 15 milyar dolarlık kısmını oluşturdu.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz