Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaKriptoRipple, Mintable Ortaklığıyla NFT'lerin Kitlesel Kabulünü Sağlayacak

Ripple, Mintable Ortaklığıyla NFT’lerin Kitlesel Kabulünü Sağlayacak

Ripple, Mintable’a stratejik bir yatırım yaptıklarını açıkladı. Mintable, kullanıcıların kripto para birimini veya fiat para birimini kullanabileceği ve dijital varlıklar satın alabileceği, satabileceği veya oluşturabileceği bir NFT pazarıdır.

NFT’lerin Büyümesi

Ripple, tokenizasyonun ana akım haline gelmesiyle birlikte, varlıkları dijital olarak imzalama, satma ve sonraki tüm satış pazarlarından gelir elde etme yeteneğinin kripto benimseme konusunda bir devrilme noktası olduğuna inanıyor. İnanç, bunun benimsenmeyi önemli ölçüde artıracağıdır.

Tüketiciler yalnızca 2020’de NFT’lere 54 milyar dolar harcadı ve Ripple için bu sadece başlangıç. NFT’ler önemli bir potansiyele sahiptir ve yaratıcı ekonomide büyüme sağlayabilir, yeni iş modellerine ilham verebilir ve ayrıca finansal sisteme daha fazla katılıma izin verebilir.

Katman-1 protokolleri üzerine inşa edilen pazaryerlerinin NFT’lerin büyümesini ve gelişimini yönlendirmesi bekleniyor. Ancak, yüksek platform ücretleri, erişilebilirlik ve para kazanma konusunda önemli bir engel teşkil edebilir.

Kitlesel Evlat Edinmenin Kilidini Açmanın Amacı

Ripple, A Serisi fonlamada 13 milyon dolar açıklamış olan Mintable ile çalışmaktan oldukça heyecanlı. Mintable, daha fazla blok zinciri için desteği genişletmek için finansmanı kullanacak.

Mintable Kurucusu ve CEO’su Zach Burks, sezgisel bir NFT pazarı oluşturarak NFT’lerin toplu olarak benimsenmesini sağlamayı umuyor. Bu pazar, geçtiğimiz yıl boyunca 700.000 ürün basmış olan Mintable’dır.

NFT’ler İçin İdeal

Yerleşik merkezi olmayan değişimi ve yüksek performansı ile XRP’nin defteri (XRPL), NFT’ler için sorunsuz ve sorunsuz bir deneyim sunmaya yardımcı olmak için mükemmeldir. Mintable, yaratıcıların çalışmalarını sorunsuz ve verimli bir şekilde satmalarına yardımcı olacak XRPL ile entegre olmayı planlıyor.

XRPL tasarımının merkezinde yer alan Ripple’ın Federe Konsensüs mekanizması, sürdürülebilirliği olumlu yönde etkilerken ucuz işlemler sağlar.

Düşük Maliyetli ve Sürdürülebilir

Mintable, XRPL’de gaz ücretlerini 0,0004 ABD Dolarına kadar düşürerek kullanıcılara alandaki diğer pazar yerlerine göre önemli bir avantaj sağlayan bir deneyim sunuyor. Buna XRP’nin zaten Karbon Nötr olduğu ve her yıl sadece 790.000 KWh tükettiği gerçeğini ekleyin.

Bu, Proof-of-Work kullanan ağlardan çok daha verimli ve sürdürülebilir olmasını sağlar. Bu ağlar her yıl neredeyse 55 TWh enerji tüketiyor. Ripple’ın çevre dostu yaklaşımı, milyarlarca NFT’nin sürdürülebilir bir şekilde satın alınmasına, aktarılmasına ve basılmasına izin verme potansiyeline sahiptir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Ömer Çelik
Ömer Çelikhttps://paragunlugu.com/
Finansal okur-yazarlığımı iyi bir seviyede tutmaya çalışırken karşılaştığım haberleri ve piyasa koşullarını yorumlayarak paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok beğeni alanlar

Son yorumlananlar

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım