Ana Sayfa BORSA FİNANS PayPal Kripto Alımları İçin Yıllık Limiti Kaldırdı

PayPal Kripto Alımları İçin Yıllık Limiti Kaldırdı

0
PayPal Kripto Alımları İçin Yıllık Limiti Kaldırdı

Platformunda kripto satın alımlarının açılmasından harika sonuçlar gören PayPal, kripto satın alma konusunda kullanıcılar için haftalık limiti artırma kararı aldı. Dahası, yıllık sınırı da tamamen kaldırdı.

Ödeme devinin yıllık satın alma limiti 50.000 dolardı. Bu şapka artık yok. Kullanıcılar artık istedikleri kadar kripto satın alma şansına maruz kaldı. Ancak, haftalık satın alma sınırı hala yürürlükte.

Platformdaki kullanıcılar artık haftada 100.000 dolara kadar kripto satın alabiliyor. Bu, önceki haftalık 20.000 $ sınırından 5 kat artıştır. Yine de platformdaki herhangi bir kullanıcı tarafından yapılan herhangi bir kripto satın alımı en az 1 $ olmalıdır.

Bunun hala yalnızca ABD’de yaşayan PayPal kullanıcılar için geçerli olduğunu unutmayın. PayPal platformunda kripto para birimi satın alınması sadece ABD merkezli PayPal kullanıcılar tarafından kullanılabildiği için bu sürpriz değil.

Özellikle, PayPal Ekim 2020’den itibaren platformunda kripto alımlarına izin vermeyen bir dizi. Aslında, kullanıcıların Litecoin (LTC), Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH)satın almasına izin vererek başladılar. Diğer kriptoları satın alma tercihleri henüz büyümedi.

PayPal, yıllık sınırın kaldırılmasının ve haftalık limitin artırılmasının, kullanıcılarının platformunda kripto satın alma konusunda daha fazla esneklik kullanmalarını sağlayacağına inanıyor. Nisan ayında CEO Dan Schulman, platformun sadece ilk çeyrekte harika sonuçlar gördüğünü söyledi.

Bu nedenle markanın haftalık satın alma limitini uzatma ve yıllık limiti kaldırma kararı sürpriz değil. Schulman, PayPal platformunda kripto paraya olan talebin hızla arttığını söylüyor.

Kendi platformunun yanı sıra, marka kripto para birimi benimseme desteğini birçok şekilde gösteriyor. Örneğin, sadece üç hafta önce PayPal ve Visa birlikte 300 milyon dolarlık bir blockchain sermaye fonuna katkıda bulundu.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz