Pazartesi, Nisan 15, 2024
Google search engine
Ana SayfaDogecoinMemlere ve Kripto Para Birimlerine Bir Bakış

Memlere ve Kripto Para Birimlerine Bir Bakış


Facebook, Facebook’un Instagram’ı satın almasından bir yıl sonra, 2013’te doge memesini tekrar gördü. Mem, aslında Japonya’dan bir av köpeği ırkı olan bir Shiba Inu köpeği hakkındaydı. Bununla birlikte, mem, oldukça şüpheci bir şekilde resmedilen türe sahipti. Burada köpek duygulardan kaçarken adeta resmedilmişti. Komik anlamda, bundan sonra nasıl tepki vereceğinden emin değildi. Memlerin yaptığı budur; artık herhangi bir resmi komik bir anlama dönüştürebiliyorlar.

Mem, doğal olarak iki kişinin, daha çok mühendislerin sosyal medya beslemesine düştü. İkinci on yılın başlangıcı, goliath bitcoin ile piyasaya girdikten sonra birçok kripto para biriminin başlangıcını gördü. Bitcoin’den sonra, birçok başka kripto para birimi ortaya çıktı, ancak bir meme’den bir tanesini görmek yeni bir şeydi.

Mem tabanlı para birimi piyasada resmi bir para birimi olarak kaydedildikten sonra, Bitcoin’e benzeyen hafif bir yörüngeye sahip olduğunu gösterebilecek pek bir şey görülmedi. Bu aynı zamanda neredeyse tüm diğer kripto para birimlerinde de geçerliydi. Hiçbiri bitcoin’in ne yapabileceğini görmedi.

Ardından koronavirüs salgını geldi ve her şey değişti. İnsanlar sosyal medyaya ve onun sahip olduğu trendlere daha fazla bağlanmaya başladı ve pazar trendleri haline geldi. GameStop’un gördüğü sözde devrim nedeniyle burada bundan bahsediliyor.

GameStop, o zamanlar teknolojinin oyunlarda yapabileceği her şeyin mevcut olduğu 90’lı çocukların en sevdiği yerdi. Teknoloji değiştiğinden ve PC oyunları büyük resmin içine girdiğinden beri. GameStop düşüşünü gördü.

Profesyonel bir hedge fonu aynı düşüşü gördü ve yaptıkları, aynı zamanda amatör tüccar olan bazı Redditor’ların dikkatini çekti.

Hedge fonunun yetersiz kalacağını ve milyarlar kazanacağını anladılar. Amatörlerin grubu, GameStop’tan devasa hisse senetleri satın aldı ve hisse senetlerinin tavan yapmasını sağlayarak hedge fonu çok iflas etti. Bu oldu. İnternet üzerinden bazı insanlar bunun böyle olmadığına karar verdi. Riskten korunma fonu bundan sonra iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı.

Ama DogeCoin hakkında konuştuğumuza göre, bunların hepsi neden alakalı? Neden burada bahsediliyor? Çünkü riskten korunma fonunu teknik olarak iflas ettiren aynı Redditors, sıradaki dogecoin’in olduğunu da söyledi. Bu insanlar ayrıca kripto para biriminin gelecekte çok daha fazlasını göreceğini iddia etti.

Hisse senetlerinin artış görmesi için bu yeterli miydi? Evet, ama sonra “Mars’ı işgal etme” görevini üstlenen ve muhtemelen en yakın yeryüzünün gerçek hayattaki Tony Stark’a ulaşabileceği Elon Musk geldi.

Bazıları ayrıca her şeyin yok olmaya başlayacağı bir gün olacağına ve sonra dünyanın demirden bir takım elbise göreceğine ve kokpitte misk olacağına inanıyor.

Yine de, Elon Musk ve tweetleri piyasayı her zaman dalgalı hale getirdi. Musk, Ocak ayında “GameStonk!” Tweet atarak GameStop devrimini desteklemişti. ve sonra Reddit bağlantısını ekleyerek. Daha sonra kulüp binası uygulamasında Bitcoin destekçisi olduğunu ve “küresel kabul görmenin eşiğinde olduğunu” belirtmişti.

Ardından Şubat ayında, multi-milyarder, doge’nin insanların kripto para birimi olduğunu tweetledi. Bu aslında DogeCoin’i yükseltti ve% 50’den fazla bir artış gördü.

Piyasa, oyun stoğuyla olanları çoktan karıştırıyordu. Elon gibi birinden gelen bir tweet, sıcaklığı artırdı.

Musk ayrıca bir meme, Destroyer of Shorts’e dönüştüğümü tweetledi. “Bu hiç mantıklı gelmedi, ancak kısa pozisyonları para kazanmak için kullanan profesyonel hedge fonlarına yönelik hedeflenmiş bir meme olarak görüldü.

DogeCoin’in ani yükselişi, kısmen deneyimli Westcoast rapçi Snoop Dogg’a da yatırılabilir. Rap-Moghul, yüzü olarak dogecoin markası Shiba Inu ile kendi biçimlendirilmiş resmini tweetledi. Aynı gönderide Musk’ı da etiketledi.

Musk, Snoop ve birkaç etkili kişinin tweet’lerinin ardından, kripto para birimi piyasada neredeyse 0,087 dolardan işlem görmeye başladı.

Musk, madeni paralarını satarlarsa dogecoin’in tüm büyük hissedarlarını destekleyeceğini de söylemişti. Bu, karşılığında, para biriminin piyasada gittikçe daha fazla hareket etmesini sağlayacaktır.

DogeCoin, kripto piyasasının sahip olduğu oynaklığın sadece bir örneğidir ve bununla birlikte kazanma fırsatı da beraberinde gelir. Musk, bitcoin kelimesini tweetlediğinde, dijital para birimi% 20’den fazla bir artış gördü.

Ayrıca Tesla, bitcoin’e bir milyar dolardan fazla yatırım yaptığına ve kısa süre sonra kripto para birimini bir ödeme modu olarak kabul ettiğine dair resmi bir açıklama yaptı.

Cryptocurrency piyasası, para yığınları yapma fırsatlarıyla doludur ve çoğunlukla piyasanın duygusuyla yönlendirilir. Piyasada kripto para birimi ticaretini teşvik eden HFTrading gibi birçok goliath broker var.

Zaten dalgalı olan kripto piyasasının da yatırımcıların paraları için koşmasına neden olabileceği unutulmamalıdır.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım