Pazartesi, Nisan 15, 2024
Google search engine
Ana SayfaETHEREUMEthereum'un Ağustos Ayı Planı

Ethereum’un Ağustos Ayı Planı

Ethereum çekirdek geliştiricileri kısa süre önce Londra hard fork yükseltmesini etkinleştirmek için yeni bir teklif duyurdular ve 4 Ağustos’ta Ethereum’un merakla beklenen yükseltmelerinden biri olan EIP-1559’u içerecek yeni bir ana ağ oluşturuldu.

EIP-1559 yükseltmesinin, iki hafta önceki Ropsten test ağından sonra başarılı olduğu kanıtlandı. Ethereum blok zincirinin Londra kod adlı güncellemesine dahil olan yükseltme, her işlem için bir gaz ücreti yakma getirecek, bu da gaz ücretlerini (gwei tarafından ölçüldüğü gibi) daha öngörülebilir hale getirecek ve böylece teknik olarak Ether (ETH) kıtlığını artıracak.

EIP-1559, Ethereum blok zinciri tartışma konusu, çünkü bir işlemin gaz fiyatına ilişkin hesaplamaları belirlemeyi kolaylaştıracak ve teklif başına yanlış tahminleri ortadan kaldırarak ortalama gaz fiyatını etkin bir şekilde düşürecek. Bununla birlikte, Katman 2 çözümlerinin ve Ethereum 2.0’ın tamamlanmasının daha sonra gaz ücretlerini de etkileyeceği göz önüne alındığında, gaz fiyatındaki bu düşüş yalnızca kısa vadede etkilidir. Ücret yakma aynı zamanda ETH arzını etkili bir şekilde azaltacak, Ethereum’un kendisini deflasyonist bir varlığa dönüştürecek ve kıtlığı için koşullar sağlayacak.

EIP-1559 ile, Ethereum ana ağı etkinlik açısından yeterli çekiş kazandığında, yanma oranı ihraç oranını geçersiz kılacak ve varlık için ters bir sürtünme, dolayısıyla deflasyonist karakter yaratacaktır. Londra sert çatalı ayrıca dört iyileştirme önerisi daha içeriyor: EIP-3198, EIP-3529, EIP-3541 ve EIP-3554.

Önerilen ana ağ, blok 12965000 için ayarlandı ve tahmini etkinleştirme süresi 4 Ağustos’ta 13:00 UTC ile 17:00 UTC arasında. Ancak teklif hala tartışmalı ve EIP-1559 üzerinde çalışan çeşitli organizasyonel araştırmacılar için çalışan bir koordinatör olan Tim Beiko, çekincelerini Github’da yayınladı. 

İyileştirme önerisinin, Ethereum topluluğunun bazı endişeleri biraz gecikeceğini öne sürmesine rağmen, temmuz ortasında bir süre aktif hale gelmesi bekleniyordu. EIP-1559’un Londra hard fork’unun yanında etkinleştirilmesinden sonra, bir sonraki aşama, Beacon Chain’in Ethereum ana ağına yerleştirileceği Ethereum 2.0’ın birleştirilmesini gerektirecek ve Proof-of-Stake’in Ethereum ana ağında yayınlanmasına izin verecek.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım