Ana Sayfa Ekonomi EĞİTİM Kripto yatırımcılarının para kazanmalarının 5 kolay yolu

Kripto yatırımcılarının para kazanmalarının 5 kolay yolu

0
Kripto yatırımcılarının para kazanmalarının 5 kolay yolu

Büyük fiyat artışları ve 100 kat kazançlar, bir gecede zengin olma umudunu sundukları için kripto para topluluğundaki uzmanların büyük ilgisini çekiyor.

Gerçekte bu fırsatlar çok azdır. Bahsetmemek gerekirse sadece bir avuç yatırımcı bu dalgaları yakalamayı ve hayatı değiştiren parayı kilitlemek için zamanında nakit çekmeyi başarıyor. 

Neyse ki, büyük bir fiyat artışını yakalamak, kripto yatırımcıları için para kazanmanın tek yolu olmaktan çok uzak ve merkezi olmayan finansın (DeFi), ödenemez belirteçlerin (NFT’ler) son zamanlardaki yükselişi ve ana akım kripto benimsemesinin yavaş yürüyüşü neredeyse sonsuz bir artış sağlıyor.

Kripto sahiplerinin yatırım yapmak zorunda kalmadan kolay para kazanabilecekleri beş farklı yola bakalım.

Esnetme

Kullanıcıları, işlem doğrulama için teminat olarak bir protokolde token kilitleme karşılığında ödüllendiren Staking, kripto tabanlı bir portföyde tutulan varlıklardan getiri elde etmenin en iyi yollarından biridir.

Ağustos ayında Ethereum ağı bir iş kanıtı (PoW) konsensüs modelinden bir hisse kanıtı (POS) modeline geçecek ve Eth2 sözleşmesinde pay sahibi olan Ether (ETH) sahipleri %5,83’e kadar kazanabilir.

Bu yeni PoS sistemi kapsamında jeton sahipleri, coinlerini ağdaki düğümlerde kilitleyerek daha sonra işlemleri doğrulama, yeni bloklar oluşturma ve onunla birlikte gelen ödülleri alma şansı için yarışarak işlem doğrulamaya aktif olarak katılırlar.

Staking Rewards’dan elde edilen veriler, 10 Ether’lik bir hissenin şu anda haftalık 0,0075 ETH, mevcut fiyatlarla 17,96 dolar ve yıllık 0,3876 ETH, şu anda 933,69 dolar ile sonuçlandığını gösteriyor.

Her şey düşünüldüğünde stake etme, piyasa duyarlılığı veya performansından bağımsız olarak daha büyük bir yığın elde etmek için kriptoda en düşük riskli fırsatlardan birini sağlarken, aynı zamanda işlem doğrulama yoluyla ağın desteklenmesine yardımcı olur.

Düşük riskli getiriler için kripto ödünç verin

DeFi sektörünün büyümesi kullanıcıların kripto para birimlerini temel token veya Bitcoin ( BTC ) Ether ve çeşitli altcoinler gibi farklı varlıklardaki ödüller karşılığında çeşitli borç verme protokollerine yatırabilecekleri çeşitli bir kripto kredi ekosisteminin gelişmesine yol açtı.

Aave, şu anda en iyi borç verme protokolüdür ve platform yerel para birimi MATIC ile Ethereum ve Poligon ağındaki belirteçler için getiri fırsatları sunar.

Yukarıdaki grafik, Poligon üzerinde AAVE protokolü aracılığıyla kullanılabilen en iyi yedi kredi havuzunu göstermektedir ve ödüller Wrapped MATIC (WMATIC) ile ödenmekte olup mevcut mevduat yıllık yüzde getirisi (APY) %1,92 ve yıllık tahmini APY %6,1’dir.

Diğer en iyi kredi protokolleri arasında Curve (CRV), Compound (COMP), MakerDAO ( MKR ) ve Yearn.finance (YFI) bulunur.

Borç verme hem boğa hem de ayı piyasalarında staking gibi kullanıcı tarafından kontrol edilen ödüller sunmayan tokenlerde iyi bir getiri elde etmek için düşük riskli başka bir yol sunar.

Likidite sağlayarak ücret ve jeton kazanın

Likidite temini bir DeFi platformunun ana bileşenlerinden biridir ve gelişmekte olan platformlara fon sağlamayı seçen yatırımcılar genellikle havuzdaki işlemlerden elde edilen ücretlerin bir yüzdesinin yanı sıra yatırılan tutarın yüksek yüzdeli getirileriyle ödüllendirilir.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, QuickSwap’ta bir Ether/USDC havuzuna likidite sağlamak, yatırımcıya toplam günlük dağıtılan 23.098$’lık bir yüzde ve %33,81 APY’lik bir ücret hakkı verecektir.

İdeal olarak uzun vadeli yatırımcılar piyasadaki mevcut havuzları araştırmak akıllıca olacaktır ve sağlam projelerden oluşan bir likidite çifti veya USDC/Tether ( USDT ) gibi bir stabilcoin çifti bile çekici görünüyorsa blok zinciri olma potansiyeline sahiptir. Şu anda herhangi bir bankada veya eski finans kurumunda bulunabilecek olandan çok daha iyi getiri sunan bir tasarruf hesabı versiyonu.

Verim çiftçiliği ile getirileri en üst düzeye çıkarın

Verim çiftçiliği, kripto varlıklarını riski en aza indirirken mümkün olan en yüksek verimi üretecek şekilde çalıştırma konseptidir.

Yeni platformlar ve protokoller ortaya çıktıkça likidite için madencilik yapmanın ve protokole kilitlenen toplam değeri (TVL) artırmanın bir yolu olarak mevduat sahiplerine yüksek teşvikler sunuyorlar.

Sunulan yüksek getiriler genellikle yukarıda görüldüğü gibi platformun yerel jetonunda ödenir, burada bir kullanıcı bir STKGHS-WETH çifti için bir likidite havuzu jetonu yatırmış, bu da APR’si %189,2’dir ve şimdiye kadar 3.312 ödül kazanmıştır.

Çeşitli jetonlarla dolu bir portföyü olan uzun vadeli yatırımcılar için verim çiftçiliği, yeni projelere maruz kalmanın ve yeni fonlar harcamak zorunda kalmadan yeni jetonlar elde etmenin bir yoludur.

NFT ve blockchain oyunları ‘kazanmak için oynamayı’ gerçeğe dönüştürüyor

Blockchain oyun ve NFT toplama, yeni fonlar harcamadan bir kripto portföyünden getiri elde etmenin başka bir yoludur.

Axie Infinity şu anda en popüler örnektir ve oyun içi oyun, Axies olarak bilinen NFT tabanlı yaratıkları takas etmeyi, savaşmayı, toplamayı ve yetiştirmeyi içerir.

Axie Infinity oynamak, Axie yetiştirme sürecinde kullanılan ve aynı zamanda büyük kripto para borsalarında işlem gören bir oyun içi jeton olan Smooth Love Potion (SLP) biçiminde ödüller üretir. Kullanıcılar dolar bazlı sabit paralar veya diğer büyük kripto para birimleri için SLP’yi değiştirebilir.

Alınan verilere göre, “Bugün, ortalama bir oyuncu günde 150 ila 200 SLP kazanıyor” bu da mevcut piyasa değerinde 40 ila 53,50 dolar arasında bir değere sahip.

Kripto yatırımı, borç verme, bahis yapma ve oyna-kazan blok zinciri oyunları, geleneksel bankaların tasarruf ve çek hesaplarında sunduğundan çok daha yüksek bir yatırım getirisi sağlar. Blockchain sektörü büyüdükçe yatırımcıların protokole katılmak için yüksek getiri sunan platformlara akın etmeye devam etmesi muhtemel.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz