Ana Sayfa Kripto Kripto Ürünlerine Karşı Kurumlar Temkinli

Kripto Ürünlerine Karşı Kurumlar Temkinli

0
Kripto Ürünlerine Karşı Kurumlar Temkinli

Kurumsal yatırımcılar, haftalık kripto yatırım ürün hacminin Ekim 2020’den bu yana en düşük seviyesine düşmesiyle kripto piyasalarında henüz güven kazanamadı.

CoinShares’in pazartesi günü “Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık” raporuna göre, 5 Temmuz ile 9 Temmuz arasında 1,58 milyar dolarlık dijital varlık ürünü el değiştirdi.

Kripto yatırım ürünlerinde ayrıca, Bitcoin ( BTC ) izleme ürünlerinden yaklaşık 7 milyon dolarlık çıkışla birlikte, hafta boyunca 4 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bununla birlikte, Avrupa Bitcoin ürünleri genel olarak girişler gördü ve bazı yatırımcıların 2021’in ayı piyasasının en kötüsünün geride kalmış olabileceğine inandığını düşündürdü.

Ethereum ( ETH ) ürünleri de hafta boyunca 800.000 dolarlık küçük girişler gördü.

CoinShares’in en son verileri, kurumsal yatırımcıların, bir önceki hafta BTC ve ETH ürünlerine toplam 63 milyon dolar enjekte edildiğini gören kısa yükseliş toparlanmasının ardından çitin üzerinde oturduğunu gösteriyor.

Kurumsal Bitcoin ürünleri artık son 9 haftanın 8’inde çıkış yaptı. Gelişmiş yatırımcılar, 6 Haziran’da sona eren haftadan bu yana toplam 64,3 milyon dolarlık çıkışla geçen ay Ether maruziyetini de boşalttı.

Yatırımcıların BTC ve ETH konusunda temkinli görünmesine rağmen CoinShares, kurumların risklerini sektöre yayması ve 1,2 milyon dolarlık girişler kaydetmesi nedeniyle çok varlıklı ürünlerin giriş görmeye devam ettiğini belirtiyor.

Çok varlıklı ürünler, yıldan bugüne (YTD) 362 milyon dolarlık girişler gördü ve şu anda çok varlıklı fonların yönetimi altındaki varlıkların (AUM) %16,5’ini temsil ediyor.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz