Ana Sayfa Kripto Kripto Staking Nedir?

Kripto Staking Nedir?

0
Kripto Staking Nedir?

Kripto alanındaki tüm son gelişmelerle birlikte, işte bir milyon dolarlık soru: Staking nedir? 

Basitçe söylemek gerekirse, ‘stake’ ödülleri nedeniyle token sahiplerinin çoğunu cezbeder. İşlem doğrulama süreçlerine katılmak için kişinin varlıklarını kilitlemek anlamına gelir. Çoğu durumda, paralarınızı doğrudan bir kripto cüzdanından stake edebilirsiniz. 

Aksi takdirde birçok kripto borsası kullanıcılara çeşitli staking hizmetleri sunmaktadır. Tüm bahis platformları, kullanıcılarına istikrarlı bir kazanç sunmasa da daha çok kalıcı kayıp hakkında. Ünlü stake seçeneklerinden bazıları (yani Uniswap, Sushiswap ve PancakeSwap) ETH/USDT veya ETH/WBTC sunar. 

Bununla birlikte, bu ünlü seçeneklerle, stake etme tamamen ETH fiyatına bağlıdır. Yani, ETH fiyatı yükselirse, ETH’den çıkarlar. Öte yandan, düşerse, Uniswap V3’te ETH ile kalırlar. 

Buna rağmen, student coin (STC) gibi para satın almanıza ve %13 APY’ye kadar stake etmenize izin veren bazı stake platformları var. Aslında, STC düşerse hala %13 APY’ye sahip olacaklar. Örneğin, coinlerinizi stake ederseniz ve STC jetonunuz düşerse, değeriniz de aynı şekilde düşecektir ancak havuzunuzdan %13 STC kazandığınız için fazla bir kayıp olmayacaktır.

Kripto paranızı stake etmenin tek yolu, platformlarından satın almak ve sonunda STC Cüzdanında stake yapmaktır. Student Coin ile ilgili en iyi şey, kripto paranız olmasa bile sadece kredi kartı kullanarak STC satın alabilmenizdir.

Student Coin (STC)

Student Coin, geniş kişisel, finans, başlangıç ​​ve akademik tokenleştirme için dünyanın en iyi üniversitelerinde tasarlanmış ilk eğitim jetonudur. 

2017’deki lansmanından bu yana belirli bir yol haritasını izleyerek hızla gelişiyorlar. Örneğin 2021, STC staking özelliğini başlattığında, bloktaki yeni başarılı kişi Student Coin.

Son zamanlarda, şirketin başarılı bir ICO’su vardı ve Student Coin’in 2 aylık bir süre içinde 21.000.000 $’ı aşan sabit sınırına ulaştığını paylaştılar. Bunun dışında ünlü ve güvenilir borsalar yerel tokenlerini listeledi. Şu anda KuCoin, Bithumb Global, Uniswap, Bitcoin.com Exchange, vb.’de mevcuttur.

Şu anda Student Coin’in hazırladığı birkaç gelişmekte olan ürün var. STC’ye göre, token başlatma terminalleri 2021’in üçüncü çeyreğine kadar hazır olacak. Ayrıca, STC Exchange ve STC uygulamasının gelmesi kesinlikle daha fazla kripto meraklısını çekecek.

Ayrıca ekip, Eğitim Panelini geliştirmek için çeşitli Üniversitelerle yakın bir şekilde çalışıyor. Oysa 500’den fazla üniversite tarafından destekleniyorlar.

Özellikle Student Coin, çeşitli aşamalarda blockchain teknolojisi farkındalığı geliştirmeye odaklanmıştır. Geçen ay TEDxWarsaw adlı dünya çapında bir projeye katıldılar.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz