Ana Sayfa Ekonomi Kripto Güvenli Liman mı?

Kripto Güvenli Liman mı?

0
Kripto Güvenli Liman mı?

Yerel kripto para birimi endüstrisini temsil eden büyük bir birlik olan Blockchain Australia, kripto düzenleme önerilerini resmi olarak federal hükümete sundu.

Bir dizi düzenleyici tavsiyeye işaret eden Blockchain Australia, tüketici sonuçlarını geliştirirken ülkede inovasyon ve rekabeti sağlayan “amaca uygun bir düzenleyici çerçeve” benimsemek için koordineli ve kademeli bir yaklaşıma duyulan ihtiyacı vurguladı. 

Kripto savunucuları, yerel endüstrinin “düzenleme netliği için yıllarca beklemeyi göze alamayacağını” vurguladı ve yerel tüketiciler, ülkedeki düzenlenmiş kripto hizmetlerine erişmek için güvene ihtiyaç duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Hükümet ve ilgili düzenleyiciler, kripto varlık sağlayıcılarına rehberlik veya mevzuat getirene kadar güvenli bir liman sağlamalıdır. Herhangi bir mevzuat, uygun bir geçiş dönemi içermeli ve geriye dönük olarak uygulanmamalıdır.”

Önerilerin bir parçası olarak Blockchain Australia, kripto endüstrisi ile finansal otoriteler arasında daha fazla iletişimi kolaylaştırmak için endüstriler arasında çalışan bir düzenleyici çalışma grubu kurulmasını tavsiye etti. Dernek, “Grup tarafından üstlenilecek ilk egzersiz, denizaşırı ülkelerde yapılan çalışmaları inceleyen bir belirteç haritalama çalışması olmalıdır” dedi.

Örgüt, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), Avustralya İhtiyati Düzenleme Kurumu, Avustralya Rezerv Bankası, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu ve Avustralya Vergi Dairesi dahil olmak üzere birçok Avustralya makamıyla iş birliğine dikkat çekti. Blockchain Australia, ASIC’den, lisanslı saklama hizmeti sağlayıcılarının kripto varlık saklama hizmetleri sağlayabileceğini açıkça belirtmek için RG133 olarak bilinen yerel saklama hizmeti düzenlemesini güncellemesini özellikle istedi.

Haber, yerel finansal oyuncuların Avustralya’daki kripto para birimi endüstrisi hakkında daha fazla endişelerini dile getirmesinin ardından geldi. Temmuz ayı ortasında, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası, merkezi kripto borsalarında kripto gözetiminin güvenlik riskleri hakkında uyarıda bulunan Finansal Düzenleme Teknolojisi Senato Seçme Komitesine bir başvuruda bulundu.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz