Ana Sayfa Kripto Kripto Firmaları Madenciliğin Bitmesiyle Hidroelektrik Ekipmanı Satıyor

Kripto Firmaları Madenciliğin Bitmesiyle Hidroelektrik Ekipmanı Satıyor

0
Kripto Firmaları Madenciliğin Bitmesiyle Hidroelektrik Ekipmanı Satıyor

Ülkedeki birçok eyalet madenciliği kısıtlamak için daha sıkı önlemler aldığından, hidroelektrik santralleri ve ilgili ekipman türleri, görünüşe göre kripto para madenciliği işletmeleri tarafından Çin’deki çevrimiçi ticaret platformlarında satışa sunuluyor.

Güneybatı Çin’in Sichuan Eyaletindeki Liangshan Yi Özerk Bölgesi’nde bulunan bir hidroelektrik santrali, Alibaba’nın çevrimiçi ikinci el ticaret platformu Xianyu’da satılıyor. 

Satıcıya göre, Liangshan istasyonu State Grid’e kayıtlı ve 8.750 kilovat kurulu kapasiteye sahip. Satıcı, istasyonu satın almak için 30 milyon yuan (4,6 milyon $) borç aldığını ve şu anda kredi dahil yaklaşık 60 milyon yuan’a sattığını belirtti.

Ürün 9.600’den fazla kez görüntülendi ve 92 alıcı satıcıyla temasa geçti. 

Satıcı, ürünün yorum alanında hidroelektrik santralinin Sichuan merkezli bir kripto para madenciliği şirketine ait olduğunu açıkladı. Global Times’a özel bir konuşmada şirketin madencilik makineleri satmayacağını söyledi.

Sichuan, 18 Haziran’da madenciliği durdurma emri verdi; bu, endüstri verilerine göre Çin’in Bitcoin madencilik kapasitesinin yaklaşık yüzde 90’ının veya küresel kapasitenin yüzde 50’sinden fazlasının kapatıldığı anlamına geliyor. 

Kuzey Çin’in İç Moğolistan Özerk Bölgesi, Kuzeybatı Çin’in Qinghai Eyaleti ve diğer yerler, kripto para madenciliğini ciddi şekilde engellemek için emirler yayınladı.

Bazı endüstri gözlemcileri Global Times’a, Çin anakarasında 2 milyondan fazla Bitcoin madencilik makinesinin şu anda boşta olduğunu ve gelişmekte olan denizaşırı pazarların kapasitenin yalnızca yüzde 5’ini karşılayabildiğini söyledi.

Ulusal Enerji İdaresi Sichuan Enerji Düzenleme Dairesi’nden bir personel Perşembe günü Global Times’a ajansın kripto para madenciliği şirketleri için güç kaynaklarını kesmeye devam ettiğini söyledi. 

Güneybatı eyaleti, zengin hidroelektrik kaynakları nedeniyle kripto para madenciliği şirketleri için bir merkez olmuştur. 

Devlet Şebekesi’nin Sichuan bölümü tarafından perşembe günü yayınlanan istatistiklere göre, Sichuan’da geçen yıl doğrudan madencilik yükleri olan ve toplam kapasitesi yaklaşık 2,28 milyon kilovat olan ulusal elektrik şebekesine bağlı toplam 116 elektrik santrali bulundu.

Bitcoin madencilik makineleri, algoritmalar çalıştırarak Bitcoin kazanan özel bilgisayarlardır. State Grid, bu bilgisayarların genellikle çok fazla güç tüketen çok sayıda grafik kartı gerektirir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz