Ana Sayfa Kripto BITCOIN Kenya’nın En Büyük Elektrik Sağlayıcısı, Bitcoin Madencilerine Ekstra Güç Sağlama Sözü Verdi

Kenya’nın En Büyük Elektrik Sağlayıcısı, Bitcoin Madencilerine Ekstra Güç Sağlama Sözü Verdi

0
Kenya’nın En Büyük Elektrik Sağlayıcısı, Bitcoin Madencilerine Ekstra Güç Sağlama Sözü Verdi

Bitcoin Madenciliği için Doğru Zaman, Doğru Yer

KenGen’in (Kenya Elektrik Üretim Şirketi) büyüklüğünü anlamak önemli. Şirket, 14.000 MW (megawatt) üzerinde enerji üreten Afrika’daki en büyük jeotermal enerji üreticisi. Ek olarak, Rift Vadisi’nde kullanılmayan tahmini 10.000 MW değerinde enerji olduğu bildiriliyor; bu, yaklaşan Bitcoin madenciliği için üretimin gerçekleştirileceği yer.

Yabancı bir Bitcoin madenciliği şirketi, KenGen’in jeotermal geliştirme direktörünün çok uygun olduğu bir enerji tahsisi satın almak için KenGen’e ulaştı ve şunları söyledi: “Yerimiz var ve güç yakın, bu da istikrara yardımcı oluyor”. İlk anlaşma, Kenya’nın başkenti Nairobi’ye 120 kilometre uzaklıktaki Naivasha, Olkaria’da kurulan Bitcoin madencilerini görecek.

Bitcoin madencileri genellikle aşırı karbon emisyonları nedeniyle eleştirildi. Son araştırmalar, ikinci en popüler kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) Hollanda’nın tamamı kadar güç tükettiğini bile gösterdi. Ancak Kenya’nın en iyi elektrik sağlayıcısı, şirketin ürettiği enerjinin %80’inin yenilenebilir olduğu bildirildiğinden, yinelenen sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Neyse ki, diğer tekerlekler de enerji verimliliğini artırmak için hareket ediyor ve Ethereum’un blok zincirinde, ETH’nin bir Proof of Stake modelinde çalıştığını görecek olan yaklaşan büyük yükseltmenin, tüketimi %99’a kadar azaltması bekleniyor.

Bitcoin (BTC) 30.000 Dolar İşaretinde Tutuyor

Kripto piyasası çöküşünden sonra, önde gelen dijital varlık bir dizi iniş ve çıkış gördü ve 31 Mayıs’ta Bitcoin (BTC) 32.206,26 dolara geri dönmeyi başardı. CoinGecko’ya göre bugün BTC, 30.000 dolarlık destek hattının hemen altında ve bu yazı itibariyle 29.931,39 dolardan işlem görüyor. Bu hala geçen aya göre %20,7’lik bir açığı temsil ediyor, ancak Bitcoin (BTC) geçen hafta %2,1’lik bir fiyat artışı görerek konumunu yavaş yavaş geri kazanıyor. Sonuç olarak, Bitcoin’in (BTC) Altcoin’lerden daha az acı çektiğini ve kripto kargaşası zamanlarında gösterdiği istikrarın, baskın kriptonun 30.000 dolarlık destek hattını geçerek daha güçlü bir pozisyona ulaşmasına yardımcı olabileceğini söylemek doğru olur.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz