Ana Sayfa Ekonomi EĞİTİM İntikam Yatırımından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

İntikam Yatırımından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

0
İntikam Yatırımından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Kayıplar yaşamak, alım satım kazanmak kadar forex yatırımının bir parçasıdır. Ne yazık ki, birçok yatırımcı kayıpları kişisel olarak alır ve kayıplarına intikam yatırımı yaparak tepki verirler.

İntikam yatırımı esas olarak hata yapma korkusundan kaynaklanır. Genellikle, sinir bozucu bir kayıptan gelen bir yatırımcı, sonraki işlemlerinde daha agresif davranarak bunu telafi etmeye karar verdiğinde olur.

İntikam yatırımı pek çok biçimde gelir en yaygın olanı, yatırımcıların kaybettikleri parayı geri kazanma umuduyla özellikle sinir bozucu bir kayıptan sonra dürtüsel (ve genellikle daha büyük) yatırım yapmalarıdır.

Bu, hesabınız için iki ana nedenden dolayı tehlikelidir.

İlk olarak, sizi yatırım disiplininizi bırakmaya zorlar.

Odağınızı yatırım sürecinizden ve iyi risk yönetiminden, daha az düşünülmüş işlemlerle kayıplarınızı telafi etmek için yeterli para kazanmaya çalışmaya kaydırır.

Duygulara ve şansa dayalı yatırım yatırım değildir. Bu kumar.

Herhangi bir risk yönetim planı olmadan, hesabınızı bir seferde bir işlemden geçirebilirsiniz.

Aynı zamanda bir kaybet-kaybet durumudur.

Bir intikam yatırımını kaybederseniz, zar zor planladığınız bir yatırımla düşüşünüzü derinleştirirsiniz. Kazanırsanız, cesaret ve duygularla yatırım yapmanın işe yaradığına inanmaya yönlendirilirsiniz ve bunu tekrar yapmaya ikna olursunuz.

Neyse ki, bir intikam yatırımı krizinden kurtulmanın yolları var.

Yapılacak en kolay şey geri adım atmak ve kafanızı temizlemektir. Kaybetmenin oyunun bir parçası olduğunu kabul edene kadar yatırımla ilgili olmayan faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

Kaybeden işlemlerinizi belgelemek, sonraki işlemlerinize de yardımcı olacaktır. Analizinizi ve yürütmenizi nasıl iyileştirebilirsiniz? İntikam yatırımınızı yapmadan önce herhangi bir tetikleyici veya uyarınız var mıydı?

Son olarak, risk yönetimini bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Daha iyi yatırım disiplininiz varsa, dürtüsel işlemler yapma olasılığınız daha düşüktür.

Tutarlı bir şekilde en karlı yatırımcıların bile kötü yatırım günleri olduğunu unutmayın. Birkaç kayıp işlemin sizi uzun vadede sürekli olarak karlı bir yatırımcı olmaktan alıkoymasına izin vermeyin.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz