Ana Sayfa Kripto Endeks yayıncısı MSCI, kripto endekslerinin lansmanına bakıyor

Endeks yayıncısı MSCI, kripto endekslerinin lansmanına bakıyor

0
Endeks yayıncısı MSCI, kripto endekslerinin lansmanına bakıyor

Küresel menkul kıymetler endeksi yayıncısı MSCI, İcra Kurulu Başkanı Henry Fernandez’e göre, dijital para birimleri ve bunlarla ticaret yapan şirketler için ana akım kabulüne yönelik başka bir adım olacak şekilde kripto para varlıkları için endeksler başlatmaya bakıyor.

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz tarafından bu haftanın başlarında düzenlenen bir Clubhouse etkinliğinde konuşan Fernandez, MSCI’nin uzmanlarla konuştuğunu ve kripto endekslerini başlatmayı hedeflediğini söyledi.

Herhangi bir endeksin hangi varlıklara odaklanacağı veya bunların tanıtımı için herhangi bir zaman çizelgesi hakkında hiçbir ayrıntı vermedi ve MSCI daha sonra Reuters’in yorumlarını detaylandırma talebini reddetti.

Bank of New York Mellon (NYSE: BK) Corp, Mastercard (NYSE: MA), Visa (NYSE: V) ve Goldman Sachs (NYSE: GS) gibi şirketler kripto para birimlerini desteklemek için küçük adımlar attılar ancak günümüzde hala çok az kullanılıyorlar.

Mayıs ayında, S&P Dow Jones Endeksleri, Wall Street’in ticaret katlarına bitcoin ve Ethereum getiren yeni kripto para birimi endekslerini açıkladı. Yeni endeksler, S&P Bitcoin Index, S&P Ethereum Index ve S&P Crypto Mega Cap Index, kendilerine bağlı dijital varlıkların performansını ölçecek.

Andreessen Horowitz’in en büyük hissedarı olduğu kripto borsası Coinbase Global, bitcoin rekor bir zirveye ulaştığı için Nisan ayında teknoloji ağırlıklı NASDAQ’da da başarılı bir şekilde listelendi.

Fernandez, Clubhouse’da özel kredi ve çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) alanlarının şirket için fırsatlar oluşturduğunu söyleyerek, MSCI tekliflerini genişletmek istiyor.

Nisan ayında şirket, yatırımcıların Çin hükümetinin politika hedefleriyle uyumlu “megatrendler” üzerine bahis oynamasına yardımcı olmak için 20 tematik endeks başlattı.

Şirket, varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından 2020 sonu itibariyle küresel olarak 14,5 trilyon dolarlık varlık tahsisine rehberlik etmek için kullanılan küresel hisse senetleri ve diğer menkul kıymetler için popüler endeksler yayınlıyor.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz