Ana Sayfa Ekonomi Dispozisyon Tanımlandı ve Farklı Senaryolarda Nasıl Kullanıldı

Dispozisyon Tanımlandı ve Farklı Senaryolarda Nasıl Kullanıldı

0
Dispozisyon Tanımlandı ve Farklı Senaryolarda Nasıl Kullanıldı

Pazar söz konusu olduğunda eğilimi anlamak


Eğilim Nedir?

Elden çıkarma hakkında konuştuğumuzda, bu bir varlığın veya menkul kıymetin satılması veya daha doğrusu elden çıkarılması anlamına gelir. Genellikle, bir elden çıkarma, bir borsa gibi bir açık piyasada bir hisse senedi yatırımını kazanmaktır. 

Bununla birlikte, elden çıkarma, yardım bağışları, bağışlar, emlak satışları veya satılmaya hazır diğer finansal varlıklar anlamına da gelebilir. Ayrıca transferler ve atamalara da atıfta bulunabilir. Anlam çeşitli ve dinamik olabilir, ancak sonuç her zaman bir varlık veya mülkiyeti bırakacak veya satacaktır. İnsanlar genellikle faydalı vergi muamelesi için bağışları, transferleri ve atamaları kullanırdı.

Bir elden çıkarma süreci senaryosu

Ticaret dünyasında, hisselerin elden çıkarılması terimi popülerdir. Örneğin, hissedar bir yatırımcı, bir borsa komisyoncusu aracılığıyla bir yatırımdan çıkmaya karar verir. Satıştan sonra bir değer artışına uğrarsa, yatırımcı o yatırımın satışından elde edilen parayı kullanarak sermaye kazancı vergisini ödemelidir. İç Gelir Servisi  veya IRS Bu ödemenin temelini ayarlayın.

Tasarruflar, imha edenin vergi yükümlülüklerini kaldırdığında

Bir başkasına devredildiğinde veya devredildiğinde, tasarruflar, imha edenin vergi yükümlülüklerini ve diğer yükümlülüklerini ortadan kaldırır. Nasıl? Örneğin, başlangıçta 11.000 $ ‘a yükselen 1.000 $ değerinde bir hisse senedi satın alan bir yatırımcı, bir yardım kuruluşuna veya başka bir kuruluşa vermiştir. Bu yatırımcı artık bu yatırımın vergilerinden muaftır ve bu 11.000 $ ‘ı vergi kesintilerine de dahil edebilir. Bir kişiyi bir tasarruf yoluyla vergilerden çözen diğer durumlar arasında aileye yapılan transferler yer alır.

Önem testi, gelir testi ve tasarruflar

İşletmeler ayrıca varlıklarını elden çıkarır ve biz buna elden çıkarma diyoruz. Süreç yan ürünler, bölünmeler ve bölünmeler yoluyla mümkündür. Tarafından belirlenen düzenlemeler bulunmaktadır  Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu  onlar rapor ve bu tür tasarruflarda ne zaman işletmelerin uyması gerektiği anlamına veya SEC. Bir  proforma  tasarruf hiçbir şirket kayıt varsa mali tablo bir gerekliliktir. Düzenlemenin bir anlamlılık testi gereksinimini geçip geçmediğini değerlendirir.

Önemi nedir ve nasıl belirlenir? Bir varlığın önemini test etmenin iki yolu vardır. Biri anlamlılık testi, diğeri ise gelir testi.

Önem testi, işletmenin elden çıkardığı yatırımın değerini toplam varlığa karşı ölçer. Toplam aktiflerin en son mali yılsonuna kıyasla% 10’dan fazla olması önemli bir varlıktır.

Gelir testi, işletmenin en son mali yıl sonunda% 10 veya daha fazlaysa, devam eden faaliyet özkaynak gelirlerinin vergiler, olağanüstü kalemler ve muhasebe ilkeleri değişikliklerinin toplam etkilerinin ölçülmesidir. Bu olursa,% 20’ye varan bir eşik artışı olacaktır.

Eğilim etkisinden bahsedelim .

Elde etme etkisi adı verilen bir terim, bir yatırımcının, yüksek getiri elde edebilecekleri zaman kazanan hisse senetlerini erken satma eğilimini ve bu yatırımların bir şekilde dönüp kar yaratacağına inandıkları için hisse senetlerini daha uzun süre kaybetme eğilimini tanımlar.

Davranış ekonomisinde bu, bir yatırımcının kazanan bir yatırımı satma eğilimine karşı kayıptan kaçınma kavramıyla kaybedilen bir yatırımı satma eğilimi hakkında çok şey söylüyor.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz