Ana Sayfa Kripto Dalgalanmaya Karşı SEC Davası İçin İlk Mahkeme Tarihi Belirlendi

Dalgalanmaya Karşı SEC Davası İçin İlk Mahkeme Tarihi Belirlendi

0
Dalgalanmaya Karşı SEC Davası İçin İlk Mahkeme Tarihi Belirlendi

ABD’nin New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde yayınlanan yasal belgelere göre , Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dijital ödeme firması Ripple aleyhine açılan bir dava 22 Şubat’ta sanal mahkemeye gidiyor .
Davada adı geçenlerin hukuk danışmanı – Ripple Labs, CEO Bradley Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortak Christian Larsen, Yargıç Analisa Torres ile çevrimiçi bir ön duruşma konferansına davet edildi. 
Karar, tarafların 15 Şubat’a kadar dava için argümanlar ve yasal dayanakları, olası önergeleri ve çözüm olasılığını özetleyen ortak bir açıklama yapmalarını istiyor. 
Ripple , 29 Aralık Salı günü yaptığı açıklamada , SEC’in davasının “Ripple ile bağlantısı olmayan sayısız masum XRP perakende sahibine” zarar verdiğini ve sektör için “gereksiz yere suları bulandırdığını” söyledi.
Açıklamada, “Müşterilerimizin çoğunluğu ABD’de değil … İngiltere, Japonya, İsviçre ve Singapur’da XRP’yi kullanmanın yolunun açık kuralları var” denildi. “… şirketimizi savunacağız ve nihayet ABD kripto endüstrisi için netlik elde etmek için bu meseleyi mahkemede çözmeyi dört gözle bekleyeceğiz.”
SEC Garlinghouse ve Larsen; Dijital sikke XRP ait sunan kayıtsız menkul $ ‘dan fazla 1,3 milyar kaldırdı şikayet Dalgalanma ve onun yöneticilerinden iki iddia ediliyor. SEC, XRP’yi bir menkul kıymet olarak görüyor ve sorun tam da burada. Ripple, XRP’nin elektronik para olduğunu savunuyor. 
XRP’nin yasal statüsü, kripto para birimi ortamında ve çevresinde tartışıldı. Bitcoin ve Ethereum, merkezi olmayan ve tek bir sahibi veya şirketi olmadığı için menkul kıymet olarak kabul edilmez.
SEC ayrıca dosyada, uluslararası bir hukuk firmasının Ripple’a XRP’nin bir para birimi olarak kabul edilemeyeceğini çünkü merkezi bir hükümet tarafından desteklenmediğini ve bu nedenle yasal ödeme yapılmadığını söylediğini söyledi.