Ana Sayfa Kripto CoinFlip, Alaska’da Üç Bitcoin ATM’sini Açıyor

CoinFlip, Alaska’da Üç Bitcoin ATM’sini Açıyor

0
CoinFlip, Alaska’da Üç Bitcoin ATM’sini Açıyor

Dünyanın önde gelen Bitcoin ATM servis sağlayıcılarından biri olan CoinFlip, 18 Haziran’da Alaska’daki operasyonlarını genişletmek için büyük adımlar attığını duyurdu. Süreç, Alaska’da üç Bitcoin ATM’sinin kurulumuyla başladı.

Kurulum tamamlandıktan sonra CoinFlip eyaletteki en büyük ATM servis sağlayıcısı olacak ve yaz sonundan önce şirket eyaletteki varlığını ikiye katlamayı planlıyor. ATM’yi kullanan kullanıcılar, Fiat para birimini kullanarak bitcoin, dogecoin, ethereum ve altı kripto para birimi daha satın almayı başaracaklar. Kullanıcılar ayrıca düşük ücretlerden ve 24 saat müşteri desteğinden yararlanacaklar.

ATM Hizmetlerinin Konumu

CoinFlip ATM’lerinin yerleştirileceği üç konum arasında Minnesota’daki Anchorage Wine House, Huffman’daki Anchorage Wine House ve Jewel Lake’deki Anchorage Wine House yer alıyor.

CoinFlip’in CEO’sunun CEO’suna göre, “Bu ay CoinFlip ATM’lerini Alaska’ya getirmekten heyecan duyuyoruz. Yatırım yapmakla ilgilenen herkesin katılabilmesi için kapsayıcı finansal sistemler aracılığıyla finansal zenginlik oluşturmaya yardımcı olmak bizim görevimiz olmuştur. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yerel topluluk için daha erişilebilir hale getirmek için Alaskalıları ödüllü müşteri hizmetlerimizle birleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

CoinFlip Bitcoin ATM hizmetleriyle ilgilenen müşteriler, yeni ATM konumları eklendikçe sürekli güncellenecek olan ‘çevrimiçi konum belirleyici’yi kullanabilir. CoinFlip, ABD’de artan kripto para birimleri talebini karşılamak için devreye girdi. Şu anda ATM hizmet sağlayıcısının 50 ABD eyaletinin 47 eyaletinde 2500’den fazla terminali var.

ABD’de Bitcoin ATM’lerinde Artış

Ülkenin dört bir yanındaki insanlara Bitcoin ATM servis sağlayıcı ekipmanı ile hizmet vermeye katılan bir diğer firma da Coinme. Nisan ayında firma Florida’daki hizmetlerini genişletme projesine girdi. Bitcoin’i destekleyen 300’den fazla Kiosk kurmayı başardı.

Kiosk, Bitcoin’in yanı sıra Harveys, Fresco y Mas ve Winn Dixie gibi çeşitli marketlerde Bitcoin Cash’i destekleyen ATM’ler de kurdu. Firmanın amacı, mümkün olduğu kadar çok Florida sakininin Bitcoin satın alma tesislerine erişmesine izin vermektir.

Coinme, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önde gelen Bitcoin ATM servis sağlayıcılarından biridir. Firmanın 45 eyalette farklı marketlerde bulunan yaklaşık 6000 Coinstar kiosku var.

ABD’de Coin ATM Radar metrikleri tarafından sağlanan bir analiz, ülkenin 18.936 Bitcoin ATM’sine sahip olduğunu ve bu da onu sektörde küresel bir lider haline getirdiğini belirtti. Kanada 1526 Bitcoin ATM’si ile ikinci sırada yer alırken, İngiltere’de sadece 196 Bitcoin ATM’si var. 

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz