Ana Sayfa Ekonomi Çin’in Hidroelektrik Santralleri, Kripto Madencileri Yurtdışına Taşınırken Satışa Çıktı

Çin’in Hidroelektrik Santralleri, Kripto Madencileri Yurtdışına Taşınırken Satışa Çıktı

0
Çin’in Hidroelektrik Santralleri, Kripto Madencileri Yurtdışına Taşınırken Satışa Çıktı

Çin’deki küçük ölçekli hidroelektrik santrallerinin, kripto para madencileri her türlü kripto madenciliği faaliyetinde ülke çapında bir baskının ortasında yurt dışına taşınmasıyla yeni müşteriler aradığı iddia ediliyor. Çin ikinci el e-ticaret platformlarında küçük ölçekli hidroelektrik santrallerinin reklamları arttı.

South China Morning Post’un (SCMP) raporlarına göre, 50 megavat kapasiteli hidroelektrik santrallerinin reklamları arttı. Xianyu gibi platformlar piyasada satışa sunuldu.

SCMP ayrıca, bazı satıcıların listelerinin kripto madenciliği sektörüyle ilgili olmadığını iddia ederken, diğerleri tekliflerinin kripto madenciliği faaliyetlerine son zamanlarda yapılan baskılar nedeniyle geldiğini belirtti.

Bir satıcı, küçük barajların, elektrik şebekesine bağlanmak için devlet makamlarından ve çevre koruma kurumlarından onay almadıkları için müşteri tabanı için büyük ölçüde kripto madencilerine güvendiğini belirtti. Bir satıcı SCMP’ye şunları söyledi:

“Bir hidroelektrik santrali satın alırsanız gizlice kripto para madenciliği yapabilirsiniz.”

En son haberler, Çinli Bitcoin (BTC) madencilerinin operasyonlarını Kazakistan gibi diğer ülkelere taşımasıyla geliyor. Dünyanın en büyük kripto para madenciliği ekipmanı sağlayıcısı Bitmain, ikincil piyasada büyük satışların ortasında müşterilerin kayıplarını önlemek için geçen hafta yeni kripto madencileri için küresel spot satışlarını durdurdu.

Bitmain’in rakibi Canaan ve büyük madencilik havuzu BTC.com gibi birçok büyük endüstri oyuncusu, faaliyetlerini Kazakistan gibi Asya’daki daha kripto madenciliği dostu ülkelere kaydırdı.

Bu arada, Çin anakarasındaki GPU fiyatları hızla düştü. Bazı raporlar, bu düşüşün kripto madencilerinden gelen talebin azalmasından kaynaklandığını keşfetti. Asus’un RTX 3060 kartının, JD.com tarafından işletilen çevrimiçi perakende sitesi Tmall’da mayıs ayındaki en yüksek fiyatı olan 2.100$’dan haziran ayının başlarında 730$’a satıldığı iddia ediliyor.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz