Ana Sayfa Ekonomi BMW ve Magna Otonom Otomobillerde Apple İle İşbirliği Yapabilir.

BMW ve Magna Otonom Otomobillerde Apple İle İşbirliği Yapabilir.

0
BMW ve Magna Otonom Otomobillerde Apple İle İşbirliği Yapabilir.

9To5Mac’in 9 Şubat Salı günü bildirdiğine göre, Hyundai, Apple için otonom bir araba yapma yarışından çekilmesiyle birlikte, diğer yarışmacılar BMW ve Magna olabilir.

Hyundai geçen ay Apple ile anlaşmaya girmek isteyip istemediğinden emin olmadığını söyledi ve 8 Şubat Pazartesi günü bunu yapmayacağını açıkladı. Güney Kore, hisse senedi fiyatlarını etkileyebilecek üretken söylentiler hakkında spekülasyonlar olduğunda halka açık şirketlerin halka güncel bilgiler vermesini şart koşuyor.

Bir anlaşma, otomobil şirketini, karar vermede çok az payı olan bir üreticiye düşürürdü. Rapor, Hyundai’nin dışarıdaki işbirlikçilerle çalışma konusundaki geleneksel suskunluğunu belirtiyor ve genellikle Güney Kore’nin en büyük holdingi olarak motorlar ve şanzımanlar yapmak için tek başına çalıştı.

Apple patrondur. Pazarlamalarını yapıyorlar, ürünlerini yapıyorlar, markalarını yapıyorlar. Hyundai de aynı zamanda patron. Rapora göre bir kaynak, bu gerçekten işe yaramıyor ”dedi.

Alman bankası Metzler’de analist olan Jürgen Pieper’e göre raporda, Honda, Nissan, Stellantis ve BMW gibi firmalar da dahil olmak üzere daha küçük şirketlerin daha açık olabileceğini söylüyor. Ayrıca, halihazırda diğer otomobil üreticileri için otomobil üreten Magna da dikkate alınabilir.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Apple, otonom teknolojisi testini geçen yıl ikiye katladı. Şirketin arabaları, bir önceki yıla göre 7.544 iken, 2020’de 18.605 mil yol kat etti. Apple’a göre, otonom aracı bir insan sürücünün devralması gerektiği anlamına gelen 130 ayrılma da vardı.

Apple’ın otonom otomobiller üzerine yaptığı son çalışma, son zamanlarda Tesla ve General Motors gibi rakiplerle rekabet etmeye başladı. Ancak teknoloji devi muhtemelen birkaç yıl daha yolda kendi ürününe sahip olmayacak.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili
kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel
niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak
yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz