Pazartesi, Nisan 15, 2024
Google search engine
Ana SayfaBITCOINBitcoin Madencilik Konseyi ayrıntıları açıkladı, Elon Musk'ın 'bir rolü' olmadığını doğruladı

Bitcoin Madencilik Konseyi ayrıntıları açıkladı, Elon Musk’ın ‘bir rolü’ olmadığını doğruladı

Bitcoin Madencilik Konseyi, dijital varlığın çevresel etkisine ilişkin tartışma yoğunlaşırken perşembe günü resmi bir başlangıç ​​yaptı.

Bitcoin Madencilik Konseyi, kendisini “ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumu” olarak tanımlıyor. Görevi, şeffaflığı teşvik etmek, iyi uygulamaları desteklemek ve resmi web sitesine göre Bitcoin eğitimini teşvik etmektir.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, perşembe günü Twitter hesabından silaha çağrı yayınlayan kurucu üyelerden biri.

Organizasyon, bir grup enerji bilincine sahip Kuzey Amerika Bitcoin madencilik şirketinden oluşuyor. İlk olarak Elon Musk tarafından mayıs ayı sonlarında bir tweet’te önerildi, ancak o zamandan beri konseyde hiçbir rolü olmayacağını açıkladı. Site bu noktanın altını çizmek için elinden geleni yapıyor:

“Elon Musk’ın BMC’de rolü yok. Katılımının kapsamı, Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketiyle yapılan eğitim çağrısına katılmaktı.”

Kurucu üyeler arasında MicroStrategy’nin yanı sıra yatırım yönetimi firması Galaxy Digital, blockchain madencilik şirketi Argo, blockchain teknoloji firması Hive ve Bitcoin madencilik şirketi Riot yer alıyor. Kurucu üyeler, tüm işletme maliyetlerini karşılayacak ve dünyanın her yerinden herhangi bir Bitcoin madencisini katılmaya davet edecek. Herhangi bir madencinin katılması gerektiğini belirtti:

“Madencilik için enerji kullanımı konusundaki şeffaflığın önemli olduğuna inanıyor ve araştırma ve eğitim amaçları için enerji karışımlarını ve hash oranlarını gönüllü olarak paylaşmayı kabul ediyor.”

BMC, madencilik eğilimlerini analiz etmek, endüstri araştırmacılarıyla ortak olmak, eğitim amaçlı veri toplamak ve Kuzey Amerika BTC madencilik endüstrisindeki büyümeyi teşvik etmek için üç ayda bir toplantı yapacak.

Grup, Bitcoin ağının kendisinden tamamen bağımsız olduğunu ve ademi merkeziyetçiliğini bozma niyeti olmadığını doğruladı.

“Bitcoin’in merkezi olmayan yapısını veya temel ilkelerini değiştirmeye çalışmıyoruz, bunun yerine Bitcoin ve Bitcoin madenciliği hakkında farkındalık yaratmak için çalışıyoruz.”

Konseyin, Bitcoin’in enerji kullanımının bir hata değil, muazzam bir ağ güvenliği sağlayan bir özellik olduğuna inandığını ekledi. Küresel madencilik operasyonlarının enerji tüketimi, Musk’ın çevresel etkisine ilişkin yorumlarının ardından son zamanlarda ilgi odağı haline geldi.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi, Bitcoin’in yıllık elektrik tüketiminin şu anda Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında bir yerde olduğunu tahmin ediyor.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım