Ana Sayfa BORSA Amazon, Bezos Ayrılışının Fiyatlanmasının ardından, Üç Aylık Kazançtan Sonra Sabit İşlem Görüyor

Amazon, Bezos Ayrılışının Fiyatlanmasının ardından, Üç Aylık Kazançtan Sonra Sabit İşlem Görüyor

0
Amazon, Bezos Ayrılışının Fiyatlanmasının ardından, Üç Aylık Kazançtan Sonra Sabit İşlem Görüyor

Seattle merkezli e-ticaret devinin üç aylık beklenenden daha iyi sonuçlar raporlamasına rağmen, Salı günkü uzatılmış ticaret seansı sırasında Amazon.com, Inc. (AMZN) hisselerinde çok az değişiklik oldu. Kazanç çağrısı sırasında, şirketin kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, bu yıl içinde istifa edeceğini açıklayarak yatırımcıları şaşırttı.

Teknoloji devi, 2020 tatil çeyreğinde Wall Street’in beklediği 119,7 milyar $ ‘ın oldukça üzerinde 125,56 milyar $’ lık rekor satış gerçekleştirdi. Daha da önemlisi, şirketin üç aylık bir dönemde 100 milyar doların üzerinde gelir elde ettiği ilk olay oldu. Bu arada, kazançlar hisse başına 14.09 $ olarak geldi, analistlerin hisse başına 7.23 $ ‘ı neredeyse ikiye katladığı tahmin ediliyor. Rakam da bir önceki yıla göre% 118 arttı.

Yönetim, olağanüstü çeyreği, şirketin bir milyardan fazla ürün teslim ettiğini gören rekor kıran tatil sezonu e-ticaret talebine borç verdi. Ayrıca, salgınla ertelenen Prime Day’in üç aylık satışları artırdığını da belirtti. İleriye bakıldığında şirket, 3 milyar ile 5,5 milyar dolar arasında işletme geliri ile 100 milyar ila 106 milyar dolar arasında ilk çeyrek geliri tahmin ediyor.

Salı kapanışına kadar, Amazon hisse senedi 1.7 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve son on iki ayda% 68 artış gösterdi. Yılın başından bu yana hisseler yaklaşık% 4 oranında değer kazandı.

Bezos Gidiyor

Bezos, birkaç yatırımcının geldiğini gördüğü bir hareketle, Web Hizmetleri CEO’su Andy Jassy’nin bu sonbaharda üst düzey görevde onun yerini alacağını duyurdu ve yönetici başkan olacağını ekledi. Dünyanın en zengin ikinci kişisi Bezos, yeni görevinde “yeni ürünlere ve erken girişimlere” odaklanmanın yanı sıra hayırsever fonlarına ve diğer ticari çıkarlarına daha fazla zaman ayırmayı planladığını söyledi..

Wall Street Görünümü

Geçen ay, JPMorgan analisti Doug Anmuth, şirketin Amazon hisselerindeki fiyat hedefini 4.100 ABD dolarından 4.155 ABD dolarına yükselterek “Fazla Kilolu” önerisini sürdürdü. Anmuth, şirketin “güçlü” e-ticaret ve genel bulut eğilimlerinin önümüzdeki çeyreklerde de devam ettiğini görüyor.

Tepki, başka yerlerde olduğu gibi iyimser olmaya devam ediyor. Hisse senedi 41 “Satın Al” derecesi, 4 “Fazla Kilolu” derecesi ve 3 “Tut” derecesi alır. Şu anda hiçbir aracı kurum hisselerin satılmasını önermiyor. 3 Şubat 2021 itibarıyla Amazon hisseleri, medyan 12 aylık Wall Street konsensüs fiyatı olan 3.800 $ ‘ın% 12 altında işlem görüyor.

Teknik Görünüm ve İşlem Taktikleri

Yatırımcılar üç aylık bir yükseliş raporuna bahse girerken, Amazon hisseleri Salı günü çok aylık simetrik bir üçgenin üzerinde bir ön kazanç kırılımı düzenledi. Fiyatın üçgen modelin en üst trend çizgisinin üzerinde tutulması koşuluyla, bugünkü seansta daha fazla yukarı yönde devam etmeyi bekleyin.

İşlem yapanlar, kar hedefi belirlemek için ölçülü hareket tekniğini kullanmayı düşünmeli. Bunu yapmak için, desenin başlangıçtaki yüksekten düşüğe doğru dolar cinsinden ölçün ve bu miktarı kırılma noktasına ekleyin. Örneğin, 4.067 $ ‘lık kar hedefi için 747 $’ ı (örüntü mesafesi) 3.320 $ ‘a (çıkış noktası) ekleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz