Ana Sayfa BORSA FİNANS ABD’li Milletvekilleri, Bitcoin Madencilerinin Vergilerden Muaf Tutulmasını Talep Ediyor

ABD’li Milletvekilleri, Bitcoin Madencilerinin Vergilerden Muaf Tutulmasını Talep Ediyor

0
ABD’li Milletvekilleri, Bitcoin Madencilerinin Vergilerden Muaf Tutulmasını Talep Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki milletvekilleri, kripto alanına önemli etkileri olabilecek önerilen bir vergi politikasının uygulanması konusunda dikkatli olunması çağrısında bulundular. Şu anda Kongre’de tartışılan 1 trilyon dolarlık altyapı anlaşmasına genişletilmiş bir kripto vergilendirme rejimi son dakika eklemesi yapıldı. Önerilen değişikliklere göre, kripto raporlama gereksinimlerine ilişkin daha sıkı kurallar hükümet için 28 milyar dolarlık ek fon sağlayabilir.

Ancak, Senatör Patrick Toomey, genişletilmiş kripto vergi politikasında kullanılan geniş dil konusunda uyarıda bulunan bir grup senatör arasında yer alıyor. Bir Washington Post makalesine göre, Toomey, tasarının ifadesinin, borsaların ve diğer işletmelerin ve Bitcoin (BTC) madencileri ve yazılım geliştiricileri gibi hedef varlıkların ötesinde ABD kripto alanına daha geniş bir baskı için yasal destek sağlayabileceğini savundu.

Senatör Toomey bu iddialarda yalnız değil, çünkü endüstri yorumcularından gelen yoğun tepki, yasa tasarısının ifadesinin belirsizliğinin ülkedeki dijital inovasyona zarar verebilecek cezalandırıcı düzenleyici politikalar için geniş fırsat sağladığı yönünde. Bununla birlikte, Senatör ve kripto vergi politikasının hazırlayıcısı Rob Portman, yeni kuralların madencileri ve yazılım geliştiricileri etkileyeceği korkularını küçümsedi.

Washington Post tarafından alıntılanan Senatör Portman’ın bir sözcüsü, “Bu yasama dili, yazılım geliştiriciler ve kripto madencileri gibi aracı olmayanları IRS raporlama yükümlülüklerine uymaya zorlamaz” dedi.

Madencileri ağır vergi raporlama gerekliliklerinden koruma çabaları, Çin’den hash oranı çıkışının ardından ABD merkezli madencilerin kapasitelerini genişletmeye devam etmesiyle ortaya çıkıyor. Marathon Digital’in, 2022’nin ikinci çeyreğinin sonundan önce saniyede 13,3 exahash hash kapasitesi elde etmeyi hedeflediği bildiriliyor. Bu, Bitcoin ağının mevcut toplam hash oranının yaklaşık %12’si.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz