Ana Sayfa Forex Enerji Yeşil BTC madencisi Bitfarms’ın üretimi, Compass’ın nükleere geçişi ve Çin yasağından sonra %50 arttı

Yeşil BTC madencisi Bitfarms’ın üretimi, Compass’ın nükleere geçişi ve Çin yasağından sonra %50 arttı

0
Yeşil BTC madencisi Bitfarms’ın üretimi, Compass’ın nükleere geçişi ve Çin yasağından sonra %50 arttı
paragünlüğü-kripto-madenciliği

Kuzey Amerika merkezli halka açık Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, Çin’deki kripto para madenciliği yasağı ve bunun sonucunda yaşanan madenci göçü nedeniyle bu yıl verimliliğini iki katına çıkardı. Kanada hidroelektrik enerjisi kullanan madencilik şirketi şu anda tüm Bitcoin (BTC) ağının yaklaşık %1,5’ini elinde bulunduruyor ve %99’dan fazla yenilenebilir yeşil enerji kullanıyor.

14 Temmuz’da yapılan bir üretim güncellemesinde şirket, 2021’in ilk altı ayında 1.357 BTC ürettiğini açıkladı ve bunun halka açık madencilik şirketleri arasında Kuzey Amerika’da çıkarılan en fazla BTC olduğunu belirtti. Temmuz ayı için 400’den fazla BTC üretimi öngörülüyor, bu da Ocak ayında üretilen 199 BTC’nin iki katı ve Haziran ayında üretilen 365 BTC’nin %50’sinden fazla.

2017’de kurulan Bitfarms, bu yılın üretiminin %95’inden fazlasının, yani 1.445 BTC’nin 12 Temmuz itibarıyla elde tutulduğunu da ifade etti. Bu ayın başlarında, Bitcoin, Çin’deki madencilik yasağı ve operasyonların kapanmasının ardından tarihin en büyük zorluk düşüşünü yaşadı. Bit Info Charts, Mayıs ayı sonundan bu yana zorlukta %42,5’lik bir düşüş bildirdi ve bunun yarısından fazlası bu ay gerçekleşti.

Rapora göre, bu durum Bitfarms’ın daha düşük maliyetle önemli ölçüde daha fazla BTC üretmesine yol açtı. Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, verimlilik artışı şirketin hisselerinin Haziran ayı sonlarında düşmesini engelleyemedi. Bitfarms kurucusu ve CEO’su Emiliano Grodzki, Pekin’in Bitcoin madenciliği yasağının şirket için iyi bir haber olduğunu ve bunun sonucunda pazar payını neredeyse iki katına çıkardığını belirtti.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz