Cuma, Nisan 19, 2024
Google search engine
Ana SayfaHİSSEEV Üreticisi Lucid Motors, Halka Açılmak İçin Churchill SPAC ile Birleşti

EV Üreticisi Lucid Motors, Halka Açılmak İçin Churchill SPAC ile Birleşti

Lüks elektrikli araç (EV) üreticisi Lucid Motors ve özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Churchill Capital Corp IV (CCIV) halka açılmak için bir birleşme planlıyor.

“Lucid, yüksek teknolojili, yüksek verimli sıfır emisyonlu taşımacılıkta yeni bir çağa liderlik etmekten gurur duyuyor. Lucid CEO’su ve CTO’su Peter Rawlinson; 22 Şubat Pazartesi günü bir basın açıklamasında.

CCIV ve Lucid, 11,75 milyar dolarlık işlem özkaynak değerinde birleşiyor. İşlem değeri Lucid, hisse başına 15 $ PIPE teklif fiyatında yaklaşık 24 milyar $ ‘lık bir başlangıç proforma özsermaye değerinde. Anlaşma Lucid’e kabaca 4,4 milyar dolar nakit verecek, mevcut CCIV hisselerinin kapanışta nakit olarak kullanılmayacağı varsayılıyor.

Rawlinson, Lucid’in 2023’te yüksek performanslı lüks SUV’si Gravity’yi piyasaya sürmeyi planlayan yeni tamamen elektrikli lüks sedanı Lucid Air’in bu yılki lansmanını hızlandırmak için halka açılacağını söyledi. Kuzey Amerika’daki ilk sıfırdan amaca yönelik elektrikli araç üretim tesisi olan Arizona fabrikası. Tesis, Lucid Air’in üretim öncesi yapıları için de zaten çalışıyor. Tesis, yılda yaklaşık 365.000 araç üretme kapasitesine sahip olacak üç aşamalı bir genişleme planına sahiptir.

Yeni finansmanın aynı zamanda “Lucid’in gelişmiş EV teknolojilerini diğer otomotiv üreticileri gibi üçüncü taraflara sağlama vizyonumuzun yanı sıra konut, ticari ve kamu hizmetleri segmentlerinde enerji depolama çözümleri sunma vizyonumuzu” gerçekleştirmek için kullanılacağını ekledi.

Lucid, araçlarının daha yüksek performans seviyesinin artırılmış verimlilikle birleştiğinde, hem müşteriler hem de sıfır emisyonlu bir geleceğe adanmış yatırımcılar için çekici olacağını düşünüyor. Şirket, batarya teknolojisi de dahil olmak üzere “farklılaştırılmış, tescilli EV teknolojisi” kullandığını söyledi ve “şu anda dünyanın önde gelen EV yarış serilerindeki her araca güç sağlayan zengin bir patent portföyüyle destekleniyor.”

Lucid’in EV teknolojisi şirket içinde geliştirildi. Lucid Air’in tek bir şarjla yaklaşık 500 mil gideceği tahmin ediliyor.

CCIV başkanı ve CEO’su Michael Klein, “CCIV, Lucid’in sürdürülebilir bir EV’ye yönelik net talep tarafından desteklenen üstün ve kanıtlanmış teknolojisinin, Lucid’i, çoğu sürdürülebilirliğe daha fazla odaklanan Churchill Capital Corp IV hissedarları için oldukça çekici bir yatırım haline getirdiğine inanıyor. . “

Lucid ilk olarak geçen hafta Churchill Capital Corp IV ile bir SPAC birleşmesi istediğini duyurdu.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım