Ana Sayfa Kripto CFO’ların Yatırım Yapması İçin Kritik Varlık Bulmak -Kripto

CFO’ların Yatırım Yapması İçin Kritik Varlık Bulmak -Kripto

0
CFO’ların Yatırım Yapması İçin Kritik Varlık Bulmak -Kripto

Tesla, Bitcoin satın alımıyla manşetleri çalmış olabilir, ancak kurumsal hazineler ve finans müdürleri, birkaç yıldır burunlarını çitin üzerinden kripto para biriminin bahçelerine sokuyorlar. Bu, kurumsal topluluk arasında büyük ölçüde bekle ve gör tutumunda süzülmekte olan büyüyen bir ilgi. BCB Group’un baş büyüme sorumlusu Ben Sebley, yavaş ama kesin bir şekilde, finans müdürlerinin suların derinliklerine inmek istediğini söyledi.

Kripto para odaklı bir şirket olarak BCB, teknolojilerini kripto merkezli firmalar için geliştirdi. Ancak son yıllarda, kripto dışı şirketlerin yavaş yavaş teknoloji hakkında bilgi almaya başladığını açıkladı. PYMNTS ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Sebley, CFO’nun kripto para arenasına artan ilgisinin ve katılımının yörüngesini ve kurumsal kripto benimsemesinin bir sonraki aşamasına geçmek için finans liderlerinin neye ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Faizden Evlat Edinmeye

CFO’lar tarihsel olarak bitcoin’e şüpheyle yaklaşmış olsalar da, son yıllarda BCB Group, çözüm hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kripto endüstrisi dışında giderek daha fazla işletmeyle karşılaştı. Sebley’in kriptoda kurumsal katılımın ilk aşaması olarak tanımladığı şeyi yarattı. “Yavaş ilerliyordu, ancak artık normal [kripto olmayan] şirketlerle görüşmeler C-suite seviyesinde” dedi. “Gerçek bir sohbetti. Her zaman tetiği çekmeye hazır değillerdi; daha çok meraklıydı.”

Bu ince eğilimin arkasındaki zemin, teknolojiye olan ilgiyi artırmaya devam eden güçlenen bir kripto piyasasıydı ve bitcoin’in bu ayın başlarında yaklaşık 50.000 $ ‘lık bir değerlemesi vardı.

Kripto dışı işletmelerin dijital varlıklara olan ilgisinin pazar için bir dönüm noktası olduğunu belirten Sebley, araç için yeni bir meşruiyet ve onay döneminin sinyallerini verdi. Ancak bu kolay olmadı: Piyasanın öncelikle, şirketlerin yalnızca bitcoin edinme potansiyelini araştırmakla kalmayıp, aynı zamanda satın alabilmeleri için kripto para birimi etrafında altyapı, bankacılık desteği ve göreceli düzenleyici kesinliğe sahip olması gerekiyordu.

Daha fazla CFO, bu ilgiyle nasıl ilerleyecekleri konusunda BCB Group gibi firmalara yaklaşıyor – ve sonuç olarak, şirket kısa süre önce işletmelerin bitcoin satın almasını, depolamasını ve hesaplamasını sağlayan kurumsal hazine hizmetinin başlatıldığını duyurdu. Teklif, esasen şirketin daha geleneksel işletmelerde hazine departmanları için ilk müşteri tabanına sunduğu araçları yeniden paketler. Böyle bir teklifin başarısı için hayati önem taşıyan Sebley, araçların, kuruluşlarının kripto para biriminde istenen katılım düzeyine göre CFO’ların ihtiyaçlarına uyacak şekilde esnek ve özelleştirilebilir olmasıdır.

Kritik Kitleye Ulaşmak

Finans liderleri arasında teknolojinin ne olduğu ve potansiyel olarak temel sorunlara nasıl hitap edebileceği konusunda artan anlayış nedeniyle, kripto arenasındaki şirketler arasındaki ilgi de artıyor. Bugün, birçok finans liderinin bitcoin ile ilgilendiğine dair bir his var çünkü meslektaşları onu araştırıyor, daha fazla CFO proaktif olarak değer önerisini değerlendirmek istiyor.

Sebley, “CFO’lar, sohbete başlamadan önce gerçeklere büyük ölçüde sahip olma eğiliminde olan bir tür,” dedi. “Çok düşünceli ve metodik insanlar olma eğilimindedirler.”

Ancak bitcoin gibi kripto para birimleri, varlığın ABD doları cinsinden değerinin ne kadar olduğu açısından hala en çok tartışılıyor. Aslında kriptoyu bir para birimi olarak veya sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak ve enflasyona veya döviz risklerine karşı koruma sağlamak için bir araç olarak kullanma hakkında konuşma konusu daha az.

Sebley, pazarın bu gelecekten hala uzak olduğunu söyledi, ancak tahminlerde bulunuyor. Bu arada, CFO’ların sadece bilançolarında bitcoin alıp saklamalarının hala bir değeri olduğuna inanıyor. Sonuçta, yalnızca dijital para biriminin benimsenmesi kritik kitleye ulaştığında, pazar gerçekten kurumsal finansman ve ödemeler için değerli kullanım senaryolarıyla ortaya çıkabilir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz