Pazartesi, Nisan 15, 2024
Google search engine
Ana SayfaMetaverse2022'de Var Olduğunu Bilmediğiniz 5 Metaverse Meslek

2022’de Var Olduğunu Bilmediğiniz 5 Metaverse Meslek

Gerçek hayatta profesyonel bir uyuyan veya profesyonel bir yas tutan (yani bir moryolog) gibi oldukça tuhaf işler olduğu gibi metaverse’de birçok garip meslek vardır. Bu mesleklerden bazıları dikkatimizi çekti ve metaverse’de (nasıl baktığınıza bağlı olarak) tuhaf veya o kadar da tuhaf olmayan mesleklerin bir listesini oluşturmaya karar verdik.

Peki, metaverse nedir?

Metaverse, insanların sanal gerçeklik başlıkları (VR) veya artırılmış gerçeklik (AR) gibi giyilebilir teknolojileri kullanarak deneyimleyebilecekleri paylaşılan sanal dünyaları ve dijital alanları ifade eder.

Geçen yıl öylesine büyük bir yatırım dalgası oldu ve buna karşılık, artan sayıda yenilikçi icat oldu. Bu icatların bazıları tuhaf olsa da özellikle sanal bir ortamda var oldukları düşünüldüğünde ziyaret eden insanlar için ilk görünüşte garip iş fırsatları yaratıyorlar.

Bu aynı zamanda, yakında sanal gerçeklik gözlüklerini veya diğer artırılmış gerçeklik aksesuarlarını kullanarak meta evrende çalışan profesyonellere sahip olabileceğimizi de gösteriyor. Meta veri deposu, sanal işçilerin gelişmeye başlaması için gerekli ortamı başlatmak için ihtiyaç duyulan yeni web alanı haline gelebilir.

1.Meta Kuaför

Bakım, erkekler ve kadınlar için güzelliğin ayırt edici özelliklerinden biridir. Kuaförler sadece saçı kesen ve renklendiren kişiden çok daha fazlasıdır.

Kuaförler saç ve güzellik uzmanları, terapistler, sırdaşlar ve arkadaşlardır. Bu doğal bağlanma deneyimi, birçok insanın yeni metaverse işlevlerini keşfederken arayacağı bir şeydir.

Karma Gerçeklik

Pek çok kuaför, eğitim ve öğretim amacıyla artırılmış gerçekliği zaten kullanıyor. Bu nedenle bu işi sanal dünyalara taşımak zor bir geçiş olmayacak.

COVID karantinaları sırasında bazı kuaförler çevrimiçi danışmanlık iş modellerine geçti ve bu onlar için iyi sonuç verdi. Dünyanın her yerinden müşterilere profesyonel güzellik danışmanlığı sağladılar.

Müşterilerin bir meta veri tabanında görüşme rezervasyonu yapabilmelerinin nasıl olacağını hayal edin. Bir stiliste farklı görünümler denemesini sağlayın ve ardından tam olarak ne söyleyeceğini bilerek gerçek bir salona güvenle gidin. (Muhtemelen kötü kesimler veya renklerden sonra çok fazla gözyaşı olmazdı!)

Hem meta evrenleri hem de fiziksel dünyaları kullanan karma gerçeklik çalışma modelleri, sonunda kuaförler için yepyeni bir kariyer yolu yaratabilir!

2. Avatar Influencer

Avatar Influencer, başlı başına tamamen yeni bir pazarlama konsepti değildir. İnsanların avatarlarla değiştirildiği sanal dünyada yenidir. Daha önce influencer pazarlama amacıyla Instagram gibi sosyal mecralardan yararlanan insanlara tanık olmuştuk.

Halihazırda, beğeni alan ve markaların gözüne giren birkaç kişi var. Aslında, avatarlar gerçek etkileyicilerden sonra yaratılmış olsun ya da olmasın, aynı anda birden fazla yerde ve her zaman erişilebilir olma avantajıyla eşit olarak marka etkileyicilerinin rolünü oynarlar.

Ayrıca, meta veri tabanındaki avatar etkileyicileri, markaların genç tüketicilerle bağlantı kurması için harika bir bağlantı olacaktır. Ne de olsa gençlik bu günlerde çoğunlukla metaverse’leri dolduruyor.

Bir Avatar Influencer Bütün Gün Ne Yapar?

Avatarlar, arkasındaki kişi tarafından kontrol edileceğinden, takipçilerle etkileşim kurmak için günümüzde olduğu gibi sosyal medyadan tamamen farklı alanlarda bir yerden bir yere hareket edebilir ve etkileşimde bulunabilirler.

3. Metaverse Emlakçı

Değeri değişse bile dokunamayacağınız bir arazi satın almaktan daha normal ne olabilir? Görünüşe göre birçok insan fiziksel araziye sahip olmaktan dijital araziye sahip olmaya geçiyor.

Dijital mülklerin mülkiyeti, tıpkı fiziksel mülk gibi sözleşmeye dayalıdır. Bununla birlikte fiziksel bir arazi veya mülke sahip olmaktan farklı olarak metaverse’deki koleksiyoncular, genellikle NFT’ler olarak temsil edilen sanal araziler veya mülkler üzerinde hak iddia edebilirler. Bu NFT’de şifrelenmiş, fiziksel bir tapuda olduğu gibi dijital arazi parselinin mülkiyet kimliğini veya mülkiyet kanıtını içeren dijital bir defterdir.

Metaverse emlak satışlarının 2021’de 500 milyon dolara ulaştığını hatırlayarak, potansiyel alıcıları yönlendirmek için metaverse uzmanlığına ve bilgisine sahip metaverse emlakçılarına ihtiyacımız olabileceğini söyleyebiliriz.

4.Metaverse İç Mimarı

Kulağa ne kadar tuhaf gelse de meta veri deposunda dijital bir mülk satın almak bir şeydir; ama onu hayalinizdeki eve benzeyecek şekilde tasarlamak başka bir şeydir ve bu durumda İç Mimarlar kendi amaçlarını bulurlar. Bu profesyoneller grubu, aslında asla yaşamayacağınız bir ev için boşa harcama yapmayı düşünmüyorsanız, özellikle dijital bir evi daha sade yapmakla görevlendirilmiştir.

Genellikle, İç mimarlar ve dijital mimarlar, meta veri deposunda istenen sonucu elde edene kadar ince ayarlarken bu sanal alanları gerçek zamanlı olarak tasarlamak için iş birliği içinde çalışırlar.

Metaverse iç mekanları fiziksel malzemeler gerektirmediğinden hem tüketiciler hem de tasarımcılar için üretim maliyetlerini ve teslim sürelerini ortadan kaldıracaktır. Örneğin, potansiyel bir müşteri maun yerine mavi plastikten kalıplanmış bir dijital sandalye isterse, malzeme dokusunu değiştirmek dakikalar alır. Bahse girerim bu kulağa çok bilim kurgu ve tuhaf geliyor, ama metaverse aslında hayali bir dünya.

Son düşünceler

Metaverse henüz emekleme aşamasındayken, sanal dünyanın ötesinde birçok fırsat sunuyor. Birincisi eğlence, 2021’in sonlarından bu yana meta evrende dikkat topladı. Açıkça profesyonel ve yaratıcı uygulamaları ileriye doğru daha da önemli olacak.

Benzer şekilde yeni işler doğacak, mevcut olanlar metaverse sığmanın bir yolunu bulacak. Sonuçta, metaverse heyecan verici bir gelecek olacak. Hataları ve tuhaflıkları olacak ama devrim niteliğinde olacak dünyanın her yerindeki herkesin bir gelir kaynağı bulması ve hayatlarını iyileştirmesi için sonsuz fırsatlar yaratıyor.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım