Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiOnePlus Kurucu ortağı Carl Pei'nin Yeni Teknoloji Markasının Adı 'Nothing'(Hiç)

OnePlus Kurucu ortağı Carl Pei’nin Yeni Teknoloji Markasının Adı ‘Nothing'(Hiç)

Carl Pei, “Nothing’in misyonu, kesintisiz bir dijital gelecek yaratmak için insanlar ve teknoloji arasındaki engelleri kaldırmak” dedi.

OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei, Çarşamba günü Londra merkezli yeni bir tüketici teknolojisi şirketi kurdu ve bu yılın ilk yarısında ilk akıllı cihazlarını piyasaya sürecek “Nothing” adı altında.

Duyuru, Tony Fadell, Casey Neistat, Kevin Lin, Steve Huffman ve Josh Buckley gibi teknoloji liderleri ve yatırımcıların dahil olduğu Aralık ayında tohum finansmanında 7 milyon dolarlık bir turdan kısa bir süre sonra geldi.

CRED’in Kurucusu Kunal Shah da, miktar henüz açıklanmamasına rağmen “ Nothing ” e yatırım yaptı.

” Nothing ” in CEO’su ve kurucusu Pei, “Teknolojide ilginç bir şey olamayalı epey oldu. Yeni bir değişimin zamanı geldi,” dedi.

” Nothing  misyonu, kesintisiz bir dijital gelecek yaratmak için insanlar ve teknoloji arasındaki engelleri kaldırma. En iyi teknolojinin güzel, ancak doğal ve sezgisel olduğuna inanıyoruz. Yeterince geliştirildiğinde, arka planda kaybolmalı ve hiçbir şey hissettirmemelidir.” dedi bir açıklamada.

Şirket, insanlara teknolojinin olumlu potansiyeline inanmaları için ilham vermeyi hedefliyor ve 2021’den başlayarak hızını belirleyecek.

YouTuber ve “Nothing” in bir yatırımcısı olan Casey Neistat, “Tüketici teknolojisi sınırsız potansiyelin gelgit dalgasıdır. Hiçbir şey ön planda marka olmayacak ve dünyanın ürünlerini deneyimlemesini bekleyemem,” dedi.

İsveçli teknoloji girişimcisi, 2013 yılında 24 yaşında OnePlus’ı kurdu.

Yaklaşık yedi yıl sonra Pei, Ekim 2020’de şirketten ayrılma konusunda “zor bir karar” verdi.

Shah kariyeri boyunca birçok sektöre yatırım yaptı ve bu yatırım kişisel kapasitesine. 2018 yılında üyelere özel kredi kartı yönetimi ve fatura ödeme platformu CRED’i kurdu.

Pei, “Şah tanıdığım en keskin insanlardan biri. Arkadaş, danışman ve şimdi de yatırımcı olarak onunla gurur duyuyorum ve mutluyum,” dedi.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak
yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Ömer Çelik
Ömer Çelikhttps://paragunlugu.com/
Finansal okur-yazarlığımı iyi bir seviyede tutmaya çalışırken karşılaştığım haberleri ve piyasa koşullarını yorumlayarak paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok beğeni alanlar

Son yorumlananlar

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım