Ana Sayfa Kripto Dogecoin Meme Kripto Piyasa Değeri

Meme Kripto Piyasa Değeri

0
Meme Kripto Piyasa Değeri

Nisan ayının başından bu yana DOGE’de parabolik bir yükseliş yaşanıyor. Yükseliş duyguları, Elon Musk’ın meme parasını tercih etmesinden etkilendi. Zirve, bir gün önce piyasa değeri ile 10. sıraya ulaştığında gerçekleşti.

Kesin olmak gerekirse, şu anda piyasada 17 milyar ABD dolarından fazla toplam değer dolaşmaktadır. Bu, 17 erken tek boynuzlu at başlangıç ​​şirketine eşittir.

Öte yandan DOGE, Musk’ta tek başına yaşayamaz. Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi milyarder Mark Cuban da Dogecoin ile bilet ve mal satın almanın mümkün olduğunu duyurarak süreci hızlandırdı.

Ayrıca, madeni para şimdiye kadarki en yüksek fiyata ulaştı. Bir birim için 0.14 $ oldu. Musk, Dogecoin’i zorlamaya başlamadan önce 0,05 dolar eşiğini asla geçmedi.

Doge + Bitcoin?

Dogecoin’in büyüsü, halkın çekiciliğine dayanmaktadır. 2013 yılında, iki sıradan kripto meraklısı Jackson Palmer ve bir yazılım mühendisi Billy Markus, Bitcoin kaynak kodunda yeni bir madeni para oluşturmaya karar verdiklerinde, ne başlattıklarının farkında değillerdi.

Adını, logosunda Shiba Inu köpeğinin yer aldığı “Doge” memesinden alır. Bunun amacı bir şakaydı ve başka bir şey değildi. Ancak, her şey planlandığı gibi gitmedi. Yeni kripto para birimi, Reddit, Twitter ve diğer sosyal ağlardaki çevrimiçi topluluğunu hızla geliştirdi.

Meme’ye mi, Meme’ye mi?

Memler her zaman, bugün kelimeyi duyduktan sonra hayal ettiğimiz internetten gelen eğlenceli resimler değildi. Sonuncusu ancak 2000’li yılların ortalarında ortaya çıktı ve son on yılda popülerlik kazandı. Sözcüğün kökenleri antropoloji araştırmalarında daha derine iner.

Terimin kendisi Richard Dawkins tarafından The Bencil Gen adlı kitabında tanıtıldı. Fikirler, semboller ve hatta uygulamalar dahil olmak üzere kültürel bir birim anlamına gelir. Mem, nüfusun çoğu tarafından veya grupları içinde anlaşılan bir unsurdur. Memler birlikte, mevcut bir topluluk için evrensel bir dil oluşturur. Öte yandan, jargon veya argodan farklıdır ve daha fazla insanı birleştirir.

Kripto Para Piyasası için Ne Anlama Geliyor?

Mantıklı soru: “Peki ne?” Her şeyden önce, karmaşık projeler yaratmak için insanların nasıl ortak entelektüel birimlere ihtiyaç duyduğuna dair net bir vizyon getiriyor. Bu, kitlesel benimseme ve net bir anlayış sürecini kolaylaştırır.

İkincisi, internet memleri günümüzde trend. Ciddi görünmeyebilirler, ancak anlam değişir, daha fazla katılım geldiğinden çok yönlü ve tam teşekküllü hale gelir.

Son olarak, kripto dünyası hala cesur yeni dünya olduğundan, bu olayı bu alandaki en büyük deneylerden biri olarak değerlendirelim. Öte yandan, uyanık kalmak daha iyidir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz