Ana Sayfa Ekonomi Lexus ve Toyota, Pandeminin Ortasında Dijital Satın Alma Platformlarının Kontrolünü Ellerine Aldı

Lexus ve Toyota, Pandeminin Ortasında Dijital Satın Alma Platformlarının Kontrolünü Ellerine Aldı

0
Lexus ve Toyota, Pandeminin Ortasında Dijital Satın Alma Platformlarının Kontrolünü Ellerine Aldı

Otomotiv markaları, salgının ortasında yeni araçların kiralanması, finansmanı veya satın alınması için yeni deneyimler ortaya koyarak dijital satın alma platformlarının kontrolünü ele alıyor.

Lexus, müşterilere araçlarını nasıl satın alacakları konusunda daha fazla kontrol, mevcut envanter ve canlı fiyatlandırma konusunda daha fazla netlik ve “istedikleri zaman ve nasıl alışveriş yapma esnekliği” sunacağını söylediği bir programı test ediyor.

Lexus Division grup başkan yardımcısı ve genel müdürü Andrew Gilleland, “Amacımız konuklarımızla daha fazla şeffaflık ve bayilerimiz için verimlilik yaratmaktır – ister showroomda ister çevrimiçi olsun,” dedi. “Misafirler için artan esneklikten bayilerimiz için geliştirilmiş teknolojiye kadar, Monogram markamıza misafir beklentilerini bugün ve gelecekte öngörmek için araçlar sağlıyor.”

Markanın Monogram teknolojisi, Lexus.com, bayi web sitesi ve gerçek mekanda faaliyet gösteren bayilik genelinde bağlantılı bir deneyim sunar.

Müşteriler, çevrimiçi araba alışveriş deneyimini başlatarak, bayide bıraktıkları yerden devam etmek için “dijital garajda” ilerleme yollarını işaretleyerek veya evlerinde veya Monogram bayilerinde işlemlerini bitirerek ihtiyaçlarını en iyi karşılayan yolu seçebilirler.

Lexus bayileri söz konusu olduğunda, teknoloji Lexus Finansal Hizmetler (LFS), müşteri ilişkileri yönetimi sistemi (CRM) ve mevcut envanter aracılığıyla finansmanla bağlantı kurar.

Duyuruya göre Monogram, bazı coğrafi bölgelerde “2021’e kadar kullanılabilirliği agresif bir şekilde hızlandırma planları” ile test ediliyor.

Lexus’un ana şirketi olan Toyota Motor Kuzey Amerika (TMNA), 1 Şubat Pazartesi gününe göre, markanın alışveriş yapanlara bir sonraki araçlarını satın alma biçiminde esneklik sağladığını söylediği SmartPath perakende deneyiminin yeni bir versiyonunu açıkladı. ) duyuru.

Lexus’a benzer şekilde, Toyota’nın SmartPath teknolojisi Toyota.com, bayi web sitesi, buyatoyota.com ve gerçek mekanda faaliyet gösteren bayilik genelinde bağlantılı bir deneyim sunar.

TMNA otomotiv operasyonları kıdemli başkan yardımcısı Jack Hollis, “Amacımız müşterilerimiz ve bayilerimiz için en iyi deneyimi oluşturmamızı sağlamaktır” dedi. “Müşterilerimizin beklentileri geliştikçe, SmartPath bayilerimize bu beklentileri aşacak teknolojiyi sağlıyor. Ortak misyonumuz, bir Toyota’yı kullanmak kadar kolay ve kaygısız bir Toyota alışveriş, satın alma ve sahip olma deneyimini sağlamaktır.”

Lexus müşterileri, araç satın alma sürecine çevrimiçi olarak başlayabilir, ilerleme durumlarını bir “dijital garajda” kaydedebilir ve bayide bıraktıkları yerden devam edebilir veya satın alma işlemlerini tamamen çevrimiçi olarak tamamlayabilir. Yeni teknoloji, Toyota Financial Services (TFS), CRM ve mevcut envanter aracılığıyla finansmanla bağlantı kuruyor.

Şu anda müşteriler, 50’den fazla bayide belirli coğrafi alanlarda SmartPath’e erişebiliyor ve ilkbaharda 50 bayi daha piyasaya sürmeyi planlıyor. Duyuruya göre, “2021 yılına kadar pazara daha fazla SmartPath bayisini agresif bir şekilde getirme planları” var.

Bu alanda daha önce belirtildiği gibi, bayilerin, otomobil üreticilerinin ve endüstri analistlerinin üzerinde hemfikir olduğu bir şey varsa, o da ekonomi ne yaparsa yapsın, araç satışlarının artan bir payının dijital olarak yapılacağıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz